Narciarstwo alpejskie. Na taki występ Maja długo czekała

Artur Bogacki
Maja Chyla (Yeti Kraków)
Maja Chyla (Yeti Kraków) Fot. facebook.com
Zawody Młodzieżowego Pucharu Polski w Ustrzykach Dolnych - Puchar Laworty - były bardzo udane dla narciarzy z Krakowa i okolic. Zajęli oni sporo miejsc na podium, w tym na jego najwyższym stopniu.

W starszej grupie, juniorów B, świetny występ zanotowała Maja Chyla (Yeti Kraków). W tym sezonie Młodzieżowego Pucharu Polski zdobyła kilka medali (ma też brąz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), ale ani razu nie zwyciężyła. A rywalizacji w Ustrzykach Dolnych w czterech konkurencjach udało się jej to aż trzykrotnie! Wygrała w kombinacji alpejskiej, supergigancie i gigancie; do tego w slalomie była 4. W klasyfikacji generalnej cyklu jest trzecia.

W czołówce tej kategorii wiekowej uplasowały się inne zawodniczki z naszego regionu. Maja Zakrzewska była 2. w supergigancie, Weronika Sobaś (obie Ikatur Ski Club Mogilany) 3. w slalomie, a Gabriela Hopek (Siepraw-Ski) - 4. w gigancie.

Wśród chłopców dobrą formą błysnął Jan Bolek (Siepraw-Ski), który trzy razy był na podium: zajął 1. lokatę w supergigancie, 2. w kombinacji i 3. w slalomie. W klasyfikacji łącznej Młodzieżowego PP jest 3.

W juniorach C zawody w Ustrzykach Dolnych miały dodatkową rangę - mistrzostw PZN młodzików. Alpejczycy z naszego regionu zdobyli kilka medali. Maksymilian Kopia (Siepraw-Ski) dwukrotnie był 2. - w kombinacji i slalomie, a w pozostałych dwóch konkurencjach zajął 4. lokaty. Srebro w gigancie wywalczył Jan Zakrzewski (Ikatur Ski Club), a jego klubowy kolega Michał Jakubowski trzy razy był 3. (kombinacja, supergigant i gigant).

W pucharowym kalendarzu w tym sezonie są jeszcze dwie imprezy: 18-19 marca w Rytrze i 25-26 marca w Zakopanem.