Narciarstwo alpejskie. Zakrzewski najlepszy

W weekendowych zawodach o Puchar Stacji Narciarskiej Suche alpejczycy walczyli o kolejne punkty Młodzieżowego Pucharu Polski. W czołówce stawki uplasowali się narciarze z Krakowa i okolic.

Rozegrano dwa slalomy. Szczególne powody do zadowolenia ma Jan Zakrzewski (Ikatur Ski Club Mogilany), rywalizujący w juniorach C. Wcześniej w tym sezonie miał na koncie trzy zwycięstwa, w Suchem dołożył czwarte, okazując się zdecydowanie najlepszym pierwszego dnia zmagań (kolejnego z przeciwników wyprzedził aż o 1,74 s).

W drugiej próbie poszło mu jednak gorzej, nie ukończył pierwszego przejazdu. Niemniej po 6 rozegranych eliminacjach jest liderem w tej kategorii wiekowej.

Na podium „generalki”, na 3. pozycji, plasuje się też Maja Chyla (Yeti Kraków). W Suchem wprawdzie nie udało jej się zdobyć medalu w rywalizacji juniorek B, była kolejno 6. i 5., ale obroniła miejsce w ścisłej czołówce. W tej kategorii łącznie w „10” są jeszcze dwie zawodniczki Ikaturu: 7. jest Maja Zakrzewska (dwie 8. lokaty w Suchem), a 10. Weronika Sobaś (była 4. w drugim slalomie, tylko 0,12 s od 3. miejsca).

Blisko podium w zawodach na Podhalu uplasowali się także przedstawiciele Siepraw-Ski. W juniorach B dwukrotnie czwarty był Jan Bolek i w klasyfikacji generalnej jest 3. W grupie C 4. w II slalomie był Maksymilian Kopia (łącznie jest 7.). Z kolei Gabriela Hopek w niedzielę zajęła 6. lokatę. Najlepszy rezultat dla Sport Szok Kraków uzyskał Jan Skała, który w drugiej próbie był 8.