18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nareszcie u siebie

SYP
BOLESŁAW. Po 11 latach oczekiwań w Bolesławiu otwarto budynek gimnazjum. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonało trzech wójtów, obecny Ryszard Januszek i dwoje jego poprzedników, za których kadencji budowano szkołę, czyli Krystyna Kowalewska i Włodzimierz Smółka.

Fot. Jacek Sypień

Zebranych w auli szkoły gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych, a także radnych, sołtysów i dyrektorów szkół z całej gminy powitała dyrektor gimnazjum Agata Borkiewicz. - To dla nas wyjątkowa data. Mamy własny, nowy budynek. W ten sposób spełniły się marzenia wszystkich uczniów naszej szkoły. Mówi się, że szkoła, to nie tylko mury, ale także nauczyciele i uczniowie, jednak dotychczas brak własnego budynku gasił zapały, nie pozwalał sie rozwijać. Teraz wzrośnie poczucie więzi i wspólnoty uczniów i nauczycieli - mówiła dyrektor Borkiewicz. Po przecięciu wstęgi, nowy obiekt poświęcili ks. Sylwester Kulka proboszcz miejscowej parafii oraz ks. Leszek Kołodziejczyk z parafii polskokatolickiej.

Publiczne gimnazjum w Bolesławiu powstało w 1999 roku i od początku mieściło się w budynku miejscowej podstawówki. Przed dwoma laty szkoła otrzymała imię Komisji Edukacji Narodowej.

Nowe skrzydło gimnazjum zostało dobudowane, do powstałego w 1938 r. budynku miejscowej podstawówki i nawiązuje do niego ceglaną elewacją. Budowa nie przebiegała bez problemów. W 2001 roku rada przyjęła uchwałę o sporządzeniu projekty technicznego i w lipcu tego samego roku był już projekt z pozwoleniem na budowę. Pierwszy przetarg ogłoszony w 2002 roku został unieważniony. Dopiero w 2004 roku rozpoczęto prace i w 2007 roku budynek był w stanie surowym zamkniętym. W ub. roku rozpoczęły się prace nad dokończeniem budynku, które trwały do tego roku.

W nowym budynku jest siedem pracowni lekcyjnych, świetlica, biblioteka, aula i szatnie. Teraz trzeba jeszcze zagospodarować otoczenie szkoły i pomyśleć nad budową sali gimnastycznej.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski