Nasi w czołówce

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. W Łukowie rozegrane zostały zawody z cyklu Poland Bike Marathon. W czołówce imprezy byli zawodnicy z naszego regionu.

Na najdłuższej trasie - max (60 km) - piąte miejsce w open (a trzecie w swej kategorii - seniorskiej M2) wywalczył krakowianin Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe Author), a inny nasz kolarz Tomasz Sikora (Iskra Głogoczów) finiszował sekundę za nim, na szóstej pozycji (czwarty w M2). Ponadto 13. czas (dziewiata lokata w M2) uzyskał Mateusz Tylek, a 22. (czwarte miejsce w gronie juniorów M1) zajął Erwin Siatka (obaj Iskra). Wyścig wygrał Robert Banach (Mróz Activ Jet), będąc jednocześnie najszybszy w M3; Janowskiego wyprzedził o 2 minuty.

Czołówka klasyfikacji Pucharu Polski (wybrane wyścigi z różnych cyklów) w maratonie uzyskała w tym sezonie miejsce w kadrze na mistrzostwa świata w tej konkurencji. (ART)