Nasz kwartet na podium

FIL
Gościem honorowym Pucharu Polski, połączonego z Festiwalem Muay Thai przeciw narkotykom, był wiceminister sportu Radosław Parda. W zawodach, które stały na wysokim poziomie, startowało 74 zawodników i zawodniczek z 20 klubów.

Janusz Wójcik przyjął Rafała Simonidesa i Rafała Szlachtę

Kilka czołowych miejsc zajęli krakowianie podczas Pucharu Polski Muay Thai (boks tajski) IFMA, który odbył się w Kaliszu.

W kategorii do 63,5 kg mężczyzn drugie miejsce zajął Marcin Łepkowski (Małopolskie Zrzeszenie Muay Thai Raczadam Kraków), który w finale przegrał z Ziemowitem Pakułą (Fight Club Krakowiak Bydgoszcz). W finale kategorii do 60 kg kobiet Anna Leśniak (MKS Krak-Sport Kraków) wygrała z Moniką Opak (Muay Thai Camel Fight Club Olsztyn). W kategorii do 63 kg mężczyzn trzecie miejsce zajął Tomasz Malinowski, a w kategorii do 81 kg juniorów triumfował Jakub Suder (oboje MKS Krak-Sport Kraków; trener Jerzy Biniaś junior).
Jeszcze przed świętami przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Janusz Wójcik przyjął znakomitego zawodnika Raczadamu Rafała Simonidesa wraz z prezesem Polskiego Zrzeszenia Muay Thay Rafałem Szlachtą (obaj Kraków). Simonides opowiedział przewodniczącemu o swoim ponadpółrocznym pobycie i walkach w Tajlandii. Prezes Szlachta podziękował za objęcie honorowym patronatem PP z Festiwalem Muay Thai przeciw narkotykom. Dyskutowano również o dalszym rozwoju dyscypliny MuayThai w Polsce.
PZMT odebrało z Ministerstwa Sportu legitymacje instruktora sportu ze specjalnością MuayThai z pierwszego kursu instruktorskiego. Są to państwowe uprawnienia do prowadzenia treningów MuayThai. Kolejny kurs rozpocznie się już w styczniu 2007. PZMT otrzymało kolejny raz zgodę ministerstwa na przeprowadzenie szkolenia instruktorów w dyscyplinie Muay Thai. (FIL)