Nasze zdjęcia mógłby zobaczyć cały świat...

PP
AKCJA. Krakowski Klub Fotograficzny szuka osoby, która społecznie zmodernizuje stronę internetową. - Mamy do pokazania setki fantastycznych zdjęć. Chcą je zobaczyć nawet ludzie z Chicago - mówi Adam Gryczyński, fotograf, dokumentalista z Nowohuckiego Centrum Kultury.

To zdjęcie zrobił Robert Kosieradzki (ze zbiorów Krakowskiego Klubu Fotograficznego)

- Nasza strona jest staroświecka, nieaktywna, nie możemy dorzucać zdjęć. Tymczasem dysponujemy takimi zbiorami, że spokojnie moglibyśmy pokazać nowohucką fotografię od 1949 roku po współczesność. Może ktoś zechce nam w tym pomóc - apeluje Adam Gryczyński.

Pierwszy grafik, który odpowiedział na zapotrzebowanie klubowiczów, wycenił swoją pracę na 2,5 tys. zł. - To jednak jest niemożliwe do zrealizowania. Mamy skromne środki, pochodzące ze składek członkowskich - dodaje fotograf.

Digitalizacja nowohuckich archiwaliów mogłaby zostać powiązana z galeriami, prezentującymi indywiduwlany dorobek członków KKF. Jest też potrzeba utworzenia forum, na którym intenauci mogliby dyskutować na temat zdjęć, oceniać je, wymieniać się swoimi materiałami z tematu dzielnicy.

- Skorzystaliby na tym nie tylko miłośnicy fotografii, ale także fani Nowej Huty, którzy niekoniecznie mieszkają w Krakowie - uważa Adam Gryczyński. W razie zaintersowania, podaje swój e-mail: gryczynski@poczta. onet.pl.

Krakowski Klub Fotograficzny jest jednym z najstarszych klubów w Polsce. Zrzesza pasjonatów fotografii, zarówno amatorów, jak i zawodowców, w sumie około 60 osób. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 18 w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232).

Fotografia towarzyszyła Nowej Hucie od samego początku, czyli od pierwszych lat budowy. Rozpoczęto ją pośród łanów urodzajnego zboża, co widać na zdjęciach Stanisława Senissona - pierwszego fotografa Nowej Huty. W 1955 roku zawiązał się oddział Polskiego Towarzystwa Fotograficznego (PTF), a jego założycielem i pierwszym prezesem był Jerzy Suberla. W1961 roku powołano stowarzyszenie "Klub Fotograficzny Domu Kultury Huty im. Lenina. W tym czasie wystawiali już swoje prace m.in.: Witold Michalik, Witold Gajdziński, Wiktor Pental, Stanisław Killar, Leszek Machnica, Stanisław Kozioł, Franciszek Partyka, Zbigniew Kot i Robert Kosieradzki.

(PP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie