Nauczyciel najlepszy

ADOM
Do tej placówki uczęszczają m.in. uczniowie reprezentujący w turniejach szachowych barwy Elektronu, klubu z wieloletnią tradycją. Z tej szkoły wyszedł ostatnio Marcin Wątorek, wielokrotny szachowy mistrz powiatu myślenickiego.

Szkolne szachy w Dobczycach

Podczas Dnia Sportu i Rekreacji w dobczyckim Zespole Szkół im. Witolda Wyspiańskiego rozegrane zostały nieoficjalne mistrzostwa tej szkoły w szachach.
   W turnieju open zwycięstwo zanotował nauczyciel przedmiotów zawodowych Krzysztof Leśniak, który zgromadził 6 pkt, wygrywając wszystkie swoje partie. Na 2. miejscu uplasował się Mateusz Maniecki (kl. III Technikum Gastronomicznego), zwycięzca niedawnego Grand Prix Dobczyc - 5 pkt. Kolejne lokaty zajęli: 3. Adrian Piotrowicz - 4 pkt, 4. Paweł Cichoń - 3 pkt, 5. Piotr Dorynek - 2 pkt (wszyscy kl. II Technikum Elektronicznego), 6. Marcin Wiłkołek (kl. I ZSZ) - 1 pkt. (ADOM)