Nawałka u Obraniaka

RP
FRANCJA. Jeśli Ludo Obraniak chciał wywrzeć dobre wrażenie na Adamie Nawałce, który pojechał do Bordeaux, aby się z nim spotkać, to tym razem się nie udało.

Francuz z polskim paszportem nie strzelił tym razem gola (od czasu odejścia z Lille, trafiał do siatki 4 razy przeciwko byłemu klubowi), choć miał co najmniej dwie znakomite okazje - obie sam na sam z rewelacyjnym w tym sezonie bramkarzem Lille Enyeamą. Imponującą serię Nigeryjczyka (1061 minut bez straty gola) przerwał za to N'Guemo.

3 punkty zdobyło też Reims, ale Grzegorz Krychowiak musiał zejść w 37 min z powodu urazu mięśnia prawej nogi.

WYNIKI

PSG - Sochaux 5:0 (2:0), Thiago Silva 14, Lavezzi 47, Cavani 62, Ibrahimovic 87, 90+1; Bordeaux - Lille 1:0 (1:0), N'Guemo 27; Marsylia - Nantes 0:1 (0:1), Bedoya 16; Lorient - Rennes 2:0 (1:0), Jouffre 8 k., 87; Reims - Nice 1:0 (0:0), Charbonnier 90+3; Valenciennes - Guingamp 1:1 (1:0), Doumbia 18 - Sankhare 70; Bastia - Lyon 1:3 (1:0), Raspentino 34 - Lacazette 53, Benzia 56, Gomis 86; Toulouse - Montpellier 1:1 (0:1), Aguilar 72 - Camara 19. Po zamknięciu numeru: Monaco - Ajaccio. Mecz St Etienne - Evian został przełożony.

1.   Paris SG   17   40   39-10

2.   Lille   17   36   18-5

3.   Monaco   16   35   27-11

4.   Nantes   17   29   22-13

5.   Marsylia   17   27   23-16

6.   Bordeaux   17   27   23-18

7.   Reims   17   25   18-19

8.   St Etienne   16   24   24-20