NEWAG zdobywa Koronę Gór Polski

NEWAG zdobywa Koronę Gór Polski

Materiał partnera zewnętrznego

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

NEWAG zdobywa Koronę Gór Polski
1/20
przejdź do galerii
Noc Kupały to słowiańskie święto związane z przesileniem Słońca. Noc Kupały inaczej zwana też sobótką łączy astronomiczny pierwszy dzień lata, przypadający na 21 czerwca i kalendarzowy pierwszy dzień lata – 22 czerwca. Właśnie ta noc jest najkrótszą w ciągu roku, a moment zachodu słońca wyznaczony jest na 21:02. I właśnie zdobycie Korony Gór Polski przed nadejściem nocy obrała sobie za cel ponad 60 osobowa grupa pracowników NEWAG na czele z Prezesem Zbigniewem Konieczkiem i Wiceprezesem Bogdanem Borkiem. Podzieleni na kilku osobowe grupy wyruszyli na szlaki górskie 21 czerwca.

Korona Gór Polskich to lista 28 szczytów poszczególnych pasm. Spod Granicy z Ukrainą, gdzie znajduje się Tarnica aż po góry Izerskie w Sudetach i ich szczyt - Wielką Kopę.28 grup odpowiadających 28 górom pokonało kilkunasto kilometrowe dystanse, a także przewyższenia odpowiadające ponad 30 tysiącom metrów ponad poziom morza. Panująca aura, przechodzący nad Polską front atmosferyczny przynoszący zmianę pogody – burze i deszcze oraz ochłodzenie, w rejonach górskich jest wyjątkowo niebezpieczny, a zmiany pogody w górach są nagłe. Warunki pogodowe będące jednymi z najważniejszych planując górski marsz, jednak nie odstraszyły wędrowców i tak zgodnie z planem 28 ekip o zachodzie słońca zameldowało się na wyznaczonym szczycie góry, tym samym zdobywając Koronę Gór Polski.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Marian Ryżak, pracownik NEWAG oraz pomysłodawca biegu Sądecka Dycha, którego jubileuszowa 10. edycja odbędzie się 30 września br.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo