Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Newton dla opornych

Redakcja
Na polskie półki księgarskie trafi "Żywe srebro", książka z pogranicza powieści historycznej i traktatu naukowego, która oczarowała czytelników w Stanach Zjednoczonych.

W pracowni naukowców

W pracowni naukowców

Na polskie półki księgarskie trafi "Żywe srebro", książka z pogranicza powieści historycznej i traktatu naukowego, która oczarowała czytelników w Stanach Zjednoczonych.

   Akcja rozgrywa się niemal na całym globie na przełomie burzliwych wieków XVII i XVIII. W pracowniach wybitnych naukowców i myślicieli dokonuje się właśnie wielka przemiana cywilizacyjna. Znane z historii filozofii i nauki postaci obmyślają nowy kształt świata, który będzie obowiązywał w ciągu następnych kilku stuleci. Newton, Leibniz i inni luminarze nauki oraz humanistyki w tej powieści nie są jednak papierowymi postaciami z encyklopedii. Ich wielkim odkryciom towarzyszą ponadczasowe problemy: zawiść czy walka o uznanie. Zapierająca dech w piersiach relacja ze świata wielkich rewolucji umysłowych robi więc wrażenie także jako powieść łotrzykowska pełna przygód.
   "Ogromna epopeja historyczna" - chwalili "Żywe srebro" amerykańscy krytycy, dodając, że Stephenson ukazał ogromny epicki talent. "Napisana z niezwykłym rozmachem, ambicją i wiedzą" - dzielił się z wrażeniami po lekturze książki recenzent "Washington Post".
   "Żywe srebro" to pierwszy tom z cyklu. Kolejne dwa - ukażą się do końca roku. Fani historycznych powieści Umberto Eco będą zachwyceni. (MW)
Neal Stephenson, "Żywe srebro"_, _tom pierwszy cyklu barokowego, przełożył Wojciech Szypuła, Wydawnictwo Mag, Warszawa 2005.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski