Nic na siłę

GMZaktualizowano
Siatkarze MKS Andrychów pokonali w II lidze Rafako Racibórz 3-1, zapewniając sobie przynajmniej 2. miejsce przed play-off. Przed decydującą fazą rozgrywek w klubie coraz częściej daje się słyszeć, że w tym sezonie nikt nie oczekuje awansu.

MKS Andrychów w II lidze siatkarzy

- Utrzymanie w II lidze, czyli cel, jaki zarząd klubu postawił przed nami u progu rozgrywek, został już zrealizowany z nawiązką. W pierwszej rundzie play-off zagramy najprawdopodobniej z Politechniką Śląską Gliwice. Nie jest to mocny rywal, w tym sezonie udało nam się dwa razy z nim wygrać. W play-off różnie jednak może być. Postaramy się zagrać jak najlepiej. W tej chwili zarząd klubu nie wymaga od nas awansu za wszelką cenę - mówi trener MKS Henryk Włodarczyk.
   W konfrontacji z niżej notowanym Rafako andrychowianie przespali pierwszego seta i połowę drugiego. Niewiele brakowało, a przegrywaliby już 0-2 w setach. W drugiej odsłonie, przy stanie 19-23, w szeregach MKS nastąpiła jednak nagła metamorfoza i andrychowianie po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że są specjalistami od rozstrzygania końcówek na swoją korzyść. Tym razem wygrali 28-26, wyrównując stan setów. Kolejne toczyły się już pod ich dyktando. - Widać w ostatnich meczach braki treningów. W styczniu gramy mecze co 3-4 dni, były już dwie środowe kolejki i stąd czasem biorą się nieprzewidziane emocje - uważa Włodarczyk.
   Na zakończenie rundy zasadniczej rywalami MKS będą outsiderzy. Dziś wieczorem zagra w Wołowie z Pometem, a za tydzień zespół Henryka Włodarczyka czeka potyczka z ostatnim zespołem w II lidze - MKS Poręba.