DW, Patryk Syngierski
Sandecja umacnia się na fotelu lidera!
Sandecja umacnia się na fotelu lidera! brak
Nice 1. Liga. Sandecja Nowy Sącz przepycha się łokciami, by z impetem wejść do Ekstraklasy! Biało-Czarni jeszcze niedawno znajdowali się w środkowej części tabeli, lecz dzięki zaległym spotkaniom oraz serii zwycięstw, wskoczyli na fotel lidera i z nikim go nie dzielą! Tym razem ofiarą podopiecznych trener Piotra Gruszki padł wicelider, Chojniczanka. Tym samym, klub z Chojnic spadł na trzecie miejsce w tabeli. Sandecja jest na najlepszej drodze, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Przed dzisiejszym spotkaniem Sandecja przewodziła ligowej tabeli z przewagą jednego punktu nad Chojniczanką. Gospodarze mieli zatem szansę na odrobienie tej straty i powrócenie na fotel lidera.

W pierwszych minutach tego meczu można było odnieść wrażenie, iż chojniczanie nie do końca zdołali wyjść z szatni. Na nieszczęście kibiców gospodarzy szybko znalazło to przełożenie na wynik. Marcin Biernat w pozornie niegroźnej sytuacji stracił piłkę niedaleko pola karnego. Po chwili przed samym bramkarzem znalazł się z nią Filip Piszczek i pewnym strzałem w dolny róg bramki dał Sandecji prowadzenie.

Utrata bramki na podopiecznych Piotra Gruszki podziałała jak zimny prysznic i od tej pory to oni byli stroną dominującą, a nowosądeczanie mieli problemy z wyjściem z piłką z własnej połowy. Zawodnicy Chojniczanki dobrej gry nie zdołali jednak przełożyć na wynik i po ich strzałach piłka lądowała obok bramki, w rękach bramkarza lub odbijała się od poprzeczki.

Podobny obraz gry utrzymywał się do 79. minuty - Chojniczanka atakowała, a Sandecja nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji do podwyższenia wyniku. We wspomnianej wcześniej 79. minucie... bramkę na 2:0 strzelił Adrian Danek. Zawodnik Sandecji zgubił krycie obrońców, otrzymał podanie, uderzył z woleja i nie dał szans Łukaszowi Budziłkowi na skuteczną interwencję.

Mimo dominacji w całym spotkaniu i zdecydowanie większej ilości oddanych strzałów, dotychczasowy wicelider I ligi przegrywał już 0:2. Chojniczanie do samego końca tego spotkania starali się jednak sforsować obronne zasieki gości. Skomasowane ataki Chojniczanki przyniosły rezultat bramkowy dopiero wtedy, kiedy było już zbyt późno na odrabianie strat. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu w pole karne Piotr Pietruszka zgrał futbolówkę głową do antybohatera Chojniczanki z I połowy - Piotra Kieruzela, a ten wślizgiem zdobył bramkę honorową, ustalając wynik na 1:2.

Po zwycięstwie w Chojnicach Sandecja Nowy Sącz powiększyła swoją przewagę nad drugim zespołem w tabeli do czterech "oczek". Nowosądeczanie na sześć kolejek przed końcem rozgrywek są zatem na dobrej drodze do awansu do Lotto Ekstrakalsy. Nadziei na występy o poziom wyżej nie mogą tracić jeszcze zwodnicy Chojniczanki. Na ten moment zajmują oni trzecie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak drugie Zagłębie Sosnowiec i czwarty GKS Katowice.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Adrian Danek

1. LIGA w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Nice 1. Liga. Piąte zwycięstwo z rzędu Sandecji! Nowy Sącz coraz bliżej Ekstraklasy! - Gol24