Nie było niespodzianek

Jerzy Zaborski
Hokej kobiet. Ze zmiennym szczęściem w minionej kolejce ekstraklasy hokeistek walczyły zespoły z naszego regionu. Nie zawiodła broniąca mistrzowskiego tytułu Unia. Z kolei kryniczanki nie sprostały wicemistrzowskiej Polonii, choć na początku wydawało się, że mogą się pokusić o niespodziankę.

Unia wygrała w Janowie z miejscowym Naprzodem 5:3 (1:2, 1:0, 3:1), gole zdobyły: Sośnierz 8, Tomczok 15, 51 – Wieczorek 5, 45, J. Strzelecka 39, 54, Frąckowiak 50.

Początek spotkania zdawał się potwierdzać opinie, że Unia lubi grać z Naprzodem. Jednak potem kibice byli świadkami huśtawki nastrojów. To gospodynie wyszły na prowadzenie, a dopiero po trafieniu Frąckowiak przyjezdne cieszyły się dwubramkową zaliczką.

Kontaktowy gol Tomczok sprawił, że widowisko stało się jeszcze bardziej emocjonujące. Dopiero Joanna Strzelecka wprowadziła spokój w szeregi oświęcimianek.

Z kolei MKHL Krynica przegrał u siebie z Polonią Bytom 2:8 (2:2, 0:6, 0:0), gole: Cygan 2, 3 – Czaplik 5, 36, Chrapek 8, Kaleja 31, 34, Sfora 33, Późniewska 34, 40.

Po szybkim, dwubramkowym prowadzeniu miejscowych, ich kibice uwierzyli, że wicemistrzynie Polski nie są takie straszne. Jednak bytomianki szybko doprowadziły do remisu, ale ich przewaga uwidoczniła się dopiero w II tercji, o czym najlepiej świadczy statystyka strzałów 32:3!

Przyjezdne w ciągu niespełna pięciu minut zdobyły pięć goli, a pierwsze trzy padły w odstępie zaledwie 147 s.