"Nie jest prawdą, że...", czyli Wisła Kraków prostuje doniesienia dotyczące relacji klubu z miastem

(BK)Zaktualizowano 
Wojciech Matusik
Ostatnio stosunki na linii magistrat - Wisła Kraków są mocno napięte. Obie strony mają przede wszystkim problem w nawiązaniu normalnych, partnerskich relacji, choć wiadomo, że klub i miasto są na siebie po prostu skazane w kwestii użytkowania stadionu przy ul. Reymonta. Teraz mamy kolejny etap tych relacji - Wisła Kraków SA wydała komunikat w sprawie ostatnich doniesień medialnych i stanowiska miasta, dotyczącego współpracy z klubem.

Oto jego pełna treść:

W odpowiedzi na ostatnie doniesienie medialne, przedstawiamy stanowisko Wisły Kraków SA dotyczące współpracy Klubu z Gminą Miejską Kraków.
Wisła Kraków SA dąży konsekwentnie do znalezienia, zabezpieczając interes obydwu stron, dróg rozwiązania nawarstwionych w minionym okresie problemów związanych z zadłużeniem i z relacjami z Gminą Miejską Kraków. Dotyczą one funkcjonowania Klubu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oraz jego zarządzania przez ZIS w Krakowie. W wysiłkach tych Klub jest reprezentowany przez Zarząd z pełnym wsparciem Rady Nadzorczej w tym zakresie. Mając na względzie dobro Klubu, jego społeczność kibicowską i wszystkich mieszkańców Krakowa, przedstawiciele Wisły pozostają w pełnej gotowości do spotkań, negocjacji i do wymiany poglądów z przedstawicielami Gminy Miejskiej Kraków, pomimo trudnych do zrozumienia sygnałów o niechęci reprezentantów Miasta do kontaktów z Zarządem Klubu.
W obliczu informacji zawartych w materiale opublikowanym na łamach witryny tvpsport.pl, który ukazał się w dniu 17 września 2019 roku, Wisła Kraków SA informuje, że:
1. Spotkanie Jakuba Błaszczykowskiego w dniu 11 września 2019 roku z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, podobnie jak poprzednie, było przede wszystkim kurtuazyjne. Reprezentanci Miasta skupili się na trudnościach we współpracy z Wisłą i nie przedstawili żadnych konkretnych propozycji;
2. Nie jest prawdą, że Wisła Kraków SA nie była zainteresowana podwyższeniem kwoty na współpracę promocyjną. Wręcz przeciwnie - po powzięciu informacji, że taka możliwość jest brana pod uwagę, Klub przedstawił w piśmie z 25 kwietnia 2019 roku (jako alternatywę do propozycji obligacji), a następnie w postaci prezentacji multimedialnej w dniu 4 czerwca 2019 roku podczas posiedzenia połączonych Komisji Sportu i Kultury Fizycznej z Komisją Budżetową, profesjonalną i wycenioną wyraźniej poniżej cen rynkowych ofertę świadczeń promocyjnych dla Gminy Miejskiej Kraków. Klub wnioskował również do Rady Miasta o wydanie zgody na rozszerzenie współpracy promocyjnej. Znalazło to odzwierciedlenie w jednym z punktów procedowanej przez Radę Miasta uchwały. Punkt ten został usunięty w drodze poprawki przeforsowanej, m.in. przez Radnych związanych z Prezydentem Miasta Krakowa. Twierdzenie o braku zainteresowania jest tym bardziej krzywdzące i wprowadzające opinię publiczną w błąd w obliczu faktu, że w dniu 10 września 2019 roku na posiedzeniu Komisji Sportu i Kultury Fizycznej przedstawiciel Miasta poinformował Radnych, iż w budżecie nie ma środków na takie działania - pomimo wcześniej przekazywanych do Klubu sygnałów, że środki takie istnieją i mogą być wykorzystane jeszcze w trwającym roku;
3. Nie jest prawdą, że podpisana została umowa na świadczenia promocyjne dla Miasta Krakowa (logo na spodenkach) na rundę jesienną 2019 roku, podpisany został wyłącznie list intencyjny. Dodatkowo, nie zgadzamy się z informacją, że kwota wspomnianych świadczeń została wyceniona na 150 tys. złotych - podawana kwota jest kwotą brutto. Rzeczywista wartość świadczeń wynosi ok. 122 tys. złotych (poniżej 6 tys. złotych za mecz) - pozostała część to podatek VAT odprowadzany do urzędu skarbowego. Nie jest wreszcie prawdą, iż z tytułu świadczeń promocyjnych wpływają na rachunek Klubu jakiekolwiek środki czy też zmniejsza się z ich tytułu podstawowa kwota zadłużenia Wisła Kraków SA względem Gminy Miejskiej Kraków. Wartość świadczeń za rundę wiosenną 2019 roku została przez Gminę Miejską Kraków jednostronnie potrącona z jednostronnie naliczonymi odsetkami od kwoty zadłużenia;
4. Nie jest intencją Zarządu Wisła Kraków SA wnikanie, czy operacja zamiany długu innego z krakowskich klubów względem Miasta Kraków na system band ledowych w 2015 roku miała jakikolwiek związek z rozegraniem na stadionie przez niego użytkowanym kilku spotkań w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku. Wisła Kraków nie czuje się uprawniona do dywagowania, jakie czynniki transakcji wpłynęły na decyzję prokuratury, szczególnie w kontekście faktu, że powszechnie stosowany w takich okolicznościach (5 spotkań) wynajem oznaczałby koszt w granicach 100-120 tysięcy złotych wobec kosztu zakupu systemu band na poziomie 1,2 miliona złotych. Niezaprzeczalnie jednak Gmina Miejska Kraków wyraziła zgodę na zamianę zadłużenia wspomnianego klubu w wysokości 1,2 miliona złotych na system band ledowych, w wyniku czego drugi z miejskich stadionów pozostaje na stałe wyposażony w system band, a korzystający z niego klub nie ponosi z tytułu jego wykorzystania żadnych kosztów. Wisła Kraków SA, w obliczu braku wyposażenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie w system band ledowych i konieczności ponoszenia przez Klub dodatkowych kosztów związanych z jego wynajmem, wnosi o zgodę na operację analogiczną, jak ta wykonana w 2015 roku w przypadku drugiego z miejskich stadionów. Nieuprawnionym jest twierdzenie, że oba przypadki różnią się w jakimś stopniu. Szczególnie w przypadku planowanej przez Gminę organizacji międzynarodowego wydarzenia sportowego, które miałoby odbyć się na Stadionie Miejskim im. Reymana w Krakowie w przyszłości.

Kawa na ławie. Milion+, czyli jak mógłby wyglądać program pomocy (nie tylko) Wiśle Kraków


Jarosław Królewski: Kuba Błaszczykowski chciałby jeszcze zostać mistrzem Polski przed końcem kariery [wideo]

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

 

Sportowy24.pl w Małopolsce

Czytaj także

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans

Wideo

Materiał oryginalny: "Nie jest prawdą, że...", czyli Wisła Kraków prostuje doniesienia dotyczące relacji klubu z miastem - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czyli nic nowego. Garbaci jak zwykle z bólem dziury i napinką w sieci. Mocni przed kompem, posrani w gaciach.

G
Gość
19 września, 15:23, Gość:

Kiedy wreszcie Majchrowski zapłaci za roztrwonienie 600 mln podatników na jakiś bubel???

19 września, 15:28, Gość:

Gdzie jest ABW i PROKURATURA!!!!!!!!!

Jak można zdefraudować takie pieniądze i nie beknąć za to? Mafia pod krawatami!!! Facet robi co chce w tym mieście i jest nietykalny!!!

20 września, 08:50, Gość:

hahahha ludzie! Jak wezmą się z budowę stadionu miejskiego dla wisły to wyjdą taaaaaakie machlojki mundurowo polityczno mafijno wiślackie, że wam szczeny opadną

A wy stracicie swojego prezydencika!😁

G
Gość
19 września, 15:23, Gość:

Kiedy wreszcie Majchrowski zapłaci za roztrwonienie 600 mln podatników na jakiś bubel???

19 września, 15:28, Gość:

Gdzie jest ABW i PROKURATURA!!!!!!!!!

Jak można zdefraudować takie pieniądze i nie beknąć za to? Mafia pod krawatami!!! Facet robi co chce w tym mieście i jest nietykalny!!!

hahahha ludzie! Jak wezmą się z budowę stadionu miejskiego dla wisły to wyjdą taaaaaakie machlojki mundurowo polityczno mafijno wiślackie, że wam szczeny opadną

G
Gość
19 września, 15:23, Gość:

Kiedy wreszcie Majchrowski zapłaci za roztrwonienie 600 mln podatników na jakiś bubel???

Gdzie jest ABW i PROKURATURA!!!!!!!!!

Jak można zdefraudować takie pieniądze i nie beknąć za to? Mafia pod krawatami!!! Facet robi co chce w tym mieście i jest nietykalny!!!

G
Gość

Kiedy wreszcie Majchrowski zapłaci za roztrwonienie 600 mln podatników na jakiś bubel???

G
Gość
19 września, 14:51, Gość:

Ja wam coś powiem! Jebać sracovie!!! Tak ją wydymam aż mnie pokocha!!! Śmieszny żebraczy klubik!!!

Cisnąć z pedałami z ul,flegmy1 niedobitki po sharkah! Kto tam został? Master przyjaciel qrwy miśka i metal parówa! A zapomniałem o celebrycie tycy! Jazda z nimi! Pedały,pedały.........!!!

G
Gość

Ja wam coś powiem! Jebać sracovie!!! Tak ją wydymam aż mnie pokocha!!! Śmieszny żebraczy klubik!!!

..........
19 września, ‎11‎:‎28, Gość:

przez wieloletnie działania kibiców wisły kraków wraz z bandytami wisły kraków, zarządem wisły kraków z mafią narkotykowo sutenersko złodziejsko policyjno polityczną, wizerunek polskiej piłki nożnej przestał istnieć, polski football przestaje być popularny. I wy śmiecie mówić o jakieś popularności? Atrakcyjności? Działaniu pro wizerunkowym dla kogokolwiek?

19 września, 11:37, krakus:

Co za brednie. Patologia była i jest ciągle w polskim futbolu, ale Wisła jest teraz przykładem jak z niej wyjść i właśnie brak pomocy Wiśle jest wspieraniem patologii.

19 września, ‎11‎:‎54, Gość:

Z tego już nie da się wyjść przez patologiczne działanie bandytów wisły kraków przez wiele lat - mało tego w dziwny sposób nikt tego nie "tykał" tak jakby było ciche przyzwolenie, i nie było nigdy takiej skali patologii jak na wiśle kraków

19 września, 12:45, krakus:

Gościu, 9 na 10 kibiców Wisły to normalni ludzie i właśnie oni walczą o ten klub. Patologia rozlała się po klubie kiedyś jak rak bo poczuła szanse, która pojawiła się przy rezygnacji Telefoniki. W mniejszych klubach jak Cracovia czy Piast myślisz, że nie ma patoli wpływających na funkcjonowanie tyvh klubów? też są. Wisłe udało się z tego wyczyścić i teraz jeżeli wyjdzie na prostą może znowu wrócić do Europy, a wtedy takie mniejsze kluby będą jej potrzebne do rywalizacji na własnym podwórku. Właśnie tak można budować silną polską piłkę klubową, jak nie da się na raz to krok po kroku, Wisła to pierwszy i ogromny krok, który właśnie się wykonuje, ale przez działanie miasta nie tak szybko jak mogłoby się to stać. I powtórzę, mocna Wisła jest w interesie Krakowa, a nawet pozostałych mniejszych krakowskich klubów.

Co wyczyścić? Debilu

G
Gość
19 września, ‎11‎:‎28, Gość:

przez wieloletnie działania kibiców wisły kraków wraz z bandytami wisły kraków, zarządem wisły kraków z mafią narkotykowo sutenersko złodziejsko policyjno polityczną, wizerunek polskiej piłki nożnej przestał istnieć, polski football przestaje być popularny. I wy śmiecie mówić o jakieś popularności? Atrakcyjności? Działaniu pro wizerunkowym dla kogokolwiek?

19 września, 11:37, krakus:

Co za brednie. Patologia była i jest ciągle w polskim futbolu, ale Wisła jest teraz przykładem jak z niej wyjść i właśnie brak pomocy Wiśle jest wspieraniem patologii.

19 września, ‎11‎:‎54, Gość:

Z tego już nie da się wyjść przez patologiczne działanie bandytów wisły kraków przez wiele lat - mało tego w dziwny sposób nikt tego nie "tykał" tak jakby było ciche przyzwolenie, i nie było nigdy takiej skali patologii jak na wiśle kraków

19 września, 12:45, krakus:

Gościu, 9 na 10 kibiców Wisły to normalni ludzie i właśnie oni walczą o ten klub. Patologia rozlała się po klubie kiedyś jak rak bo poczuła szanse, która pojawiła się przy rezygnacji Telefoniki. W mniejszych klubach jak Cracovia czy Piast myślisz, że nie ma patoli wpływających na funkcjonowanie tyvh klubów? też są. Wisłe udało się z tego wyczyścić i teraz jeżeli wyjdzie na prostą może znowu wrócić do Europy, a wtedy takie mniejsze kluby będą jej potrzebne do rywalizacji na własnym podwórku. Właśnie tak można budować silną polską piłkę klubową, jak nie da się na raz to krok po kroku, Wisła to pierwszy i ogromny krok, który właśnie się wykonuje, ale przez działanie miasta nie tak szybko jak mogłoby się to stać. I powtórzę, mocna Wisła jest w interesie Krakowa, a nawet pozostałych mniejszych krakowskich klubów.

I normalne poj.by płacą wsh by móc oglądńąc mecz

G
Gość

A te gamonie dalej żebrzą, zaorać tą stocznię, powiększyć park, zrobić parkingi, mieszkania - cokolwiek co naprawdę przysłuży się mieszkańcom, a nie grupce ubeków z rodzinami.

p
polak
19 września, ‎11‎:‎28, Gość:

przez wieloletnie działania kibiców wisły kraków wraz z bandytami wisły kraków, zarządem wisły kraków z mafią narkotykowo sutenersko złodziejsko policyjno polityczną, wizerunek polskiej piłki nożnej przestał istnieć, polski football przestaje być popularny. I wy śmiecie mówić o jakieś popularności? Atrakcyjności? Działaniu pro wizerunkowym dla kogokolwiek?

19 września, 11:37, krakus:

Co za brednie. Patologia była i jest ciągle w polskim futbolu, ale Wisła jest teraz przykładem jak z niej wyjść i właśnie brak pomocy Wiśle jest wspieraniem patologii.

19 września, ‎11‎:‎54, Gość:

Z tego już nie da się wyjść przez patologiczne działanie bandytów wisły kraków przez wiele lat - mało tego w dziwny sposób nikt tego nie "tykał" tak jakby było ciche przyzwolenie, i nie było nigdy takiej skali patologii jak na wiśle kraków

19 września, 12:45, krakus:

Gościu, 9 na 10 kibiców Wisły to normalni ludzie i właśnie oni walczą o ten klub. Patologia rozlała się po klubie kiedyś jak rak bo poczuła szanse, która pojawiła się przy rezygnacji Telefoniki. W mniejszych klubach jak Cracovia czy Piast myślisz, że nie ma patoli wpływających na funkcjonowanie tyvh klubów? też są. Wisłe udało się z tego wyczyścić i teraz jeżeli wyjdzie na prostą może znowu wrócić do Europy, a wtedy takie mniejsze kluby będą jej potrzebne do rywalizacji na własnym podwórku. Właśnie tak można budować silną polską piłkę klubową, jak nie da się na raz to krok po kroku, Wisła to pierwszy i ogromny krok, który właśnie się wykonuje, ale przez działanie miasta nie tak szybko jak mogłoby się to stać. I powtórzę, mocna Wisła jest w interesie Krakowa, a nawet pozostałych mniejszych krakowskich klubów.

19 września, ‎12‎:‎50, Hycel:

W przypadku GTSu pomoc nie mogła rozlać się po klubie bo wy zawsze byliście a teraz nadal jesteście TOWARZYSTWEM!!! Jeśli kłamiesz już w pierwszym zdaniu to raczej nikt nie będzie chciał towarzyszu przeczytać reszty twojego wywodu...

kolejny z kompleKSami. Fakty bolą, dlatego ciągle kłamiecie, wymyślacie bajki o Wiśle, nie możecie bez niej żyć. Jesteście co najwyżej średnim klubikiem bez większego potencjału, gdyby nie antywiślackie bydło, które nie ma pojęcia co to milicja dziś bylibyście maks na poziomie Hutnika.

G
Gość

Szukacie kasy do pluszowego , mięty i reszty złodziei. Kur..wa nawet szacunku do siebie nie macie wieszajac rekina na C. Wyje..bcie tą szumowiny z trybun! To i kasa się znajdzie! Wisłocki przejrzysty jak wsh

G
Gość

Jestem kibicem Wisły i jest mi wstyd za moich braci po szalu którzy zamiast iść do pracy to siedzą w domu bezrobotnie i całe dnie piszą o naszym największym rywalu. Zróbcie coś ze sobą darmozjady bo przynosicie tylko wstyd naszemu klubowi

J
Jaro CC

Jestem kibicem Cracovii i jest mi wstyd za moich braci po szalu którzy zamiast iść do pracy to siedzą w domu bezrobotnie i całe dnie piszą o naszym największym rywalu. Zróbcie coś ze sobą darmozjady bo przynosicie tylko wstyd naszemu klubowi.

G
Gość
19 września, 10:28, Gość:

przez wieloletnie działania kibiców wisły kraków wraz z bandytami wisły kraków, zarządem wisły kraków z mafią narkotykowo sutenersko złodziejsko policyjno polityczną, wizerunek polskiej piłki nożnej przestał istnieć, polski football przestaje być popularny. I wy śmiecie mówić o jakieś popularności? Atrakcyjności? Działaniu pro wizerunkowym dla kogokolwiek?

Śmieć to Twój stary.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3