Nie mam szczęścia do sędziów

BK
Rafał Boguski strzelił bramkę Pogoni, ale zabrał mu ją sędzia Fot. Wojciech Matusik
POMECZOWE OPINIE. Rafał Boguski w meczu z Pogonią strzelił w pierwszej połowie prawidłową bramkę. Nie uznał jej jednak sędzia, który odgwizdał spalonego. O ofsajdzie mowy być nie mogło, bo piłkę do "Bogusia" zagrał obrońca Pogoni.

Wisła jednak wygrała, więc piłkarz "Białej Gwiazdy" z humorem podszedł do całej sytuacji.

- Nie mam coś ostatnio szczęścia do decyzji sędziów - powiedział po meczu Boguski, nawiązując również do błędnej decyzji z poprzedniego spotkania przy ul. Reymonta, gdy sędzia nie odgwizdał rzutu karnego po ewidentnym faulu na nim. - Nie wiem, co myślał arbiter podejmując taką decyzję o spalonym. Porozmawiałem z nim po ostatnim gwizdku i powiedział mi, że jeśli to było celowe zagranie obrońcy Pogoni, to się pomylił.

Poza tą sytuacją Boguski oceniał już tylko grę. - Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu - mówi zawodnik. - Stworzyliśmy sobie kilka okazji do strzelenia bramki, prowadziliśmy 1:0. Po przerwie trochę się cofnęliśmy, ale też Pogoń zaczęła konstruować swoje akcje. Rywale byli częściej przy piłce. Dobrze, że w końcu strzeliliśmy tą drugą bramkę, bo dzięki niej uniknęliśmy nerwowej końcówki meczu.

Boguski zdradził też, jakie były założenia na drugą połowę: - Mieliśmy za bardzo "nie podpalać się" przy wyprowadzeniu ataków. Mieliśmy pamiętać o asekuracji w tyłach. Nie straciliśmy gola, więc plan został wykonany. Cieszą ostatnie zwycięstwa, ale spokojnie z tym hurraoptymizmem. Za dwa tygodnie czeka nas ciężki mecz z Lechią i absolutnie nie możemy popaść w zachwyt. To może nas tylko zgubić, bo jeszcze sporo pracy przed nami.