Nie pomogła własna hala

STM
Pomimo atutu własnej hali, trenowanym przez Jarosława Mosio koszykarzom Unii Al-Glas Tarnów nie udało się wywalczyć awansu do finałów Mistrzostw Polski kadetów.

Półfinały MP w koszykówce kadetów

W pierwszym meczu tarnowianie zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Po raz ostatni w tym spotkaniu gospodarze prowadzili w 2 min, gdy po rzucie Mateusza Piktasa na tablicy pojawił się wynik 6-4. Jeszcze pięć minut później Unia Al-Glas przegrywała tylko 10-14, pierwszą kwartę zakończyła jednak z jedenastopunktową stratą. W 15 min gospodarze po punktach Michała Gębskiego zmniejszyli straty do 8 "oczek" (23-31), w tym momencie w ich grze nastąpił jednak przestój i cztery minuty później po "trójce" Tomasza Prostaka, Śląsk prowadził już 42-25. W trzeciej kwarcie wrocławianie powiększyli rozmiary swego prowadzenia do 21 pkt., a w ostatniej "ćwiartce" goście wykorzystując fakt, że tarnowianie nie podjęli już walki, wydatnie zwiększyli rozmiary swojej wygranej, zwyciężając ostatecznie 85-51 (26-15, 16-13, 22-15, 21-8). Unia Al-Glas: Michał Gębski 14, Łukasz Grys 10, Paweł Bacik 6, Mateusz Piktas 6, Tomasz Zych 5, Jarosław Kołpa 4, Dawid Odbierzychleb 4, Kamil Uriasz 2, Adam Walczak.
   Drugim rywalem podopiecznych trenera Mosio był dobrze znany tarnowianom zespół Lafarge Kielce. W pierwszej odsłonie tego pojedynku cały czas utrzymywała się oscylująca w granicach 6 pkt. przewaga Unii Al-Glas. W drugiej "ćwiartce" oba zespoły zdobywały natomiast punkty seriami. W 13 min było więc 24-22, dwie minuty później notowano wynik 30-22, a w 18 min dzięki rzutowi zza linii 6.25 m Ireneusza Pawłowicza, 39-38 prowadzili kielczanie. Końcówka tej kwarty należała już do gospodarzy i tarnowianie - głównie dzięki skutecznej grze Michała Gębskiego, który zdobył w tym okresie 7 pkt. - zeszli do szatni przy korzystnym dla siebie wyniku 51-44. Po dwóch minutach gry w trzeciej kwarcie było tylko 51-50, potem jednak rywale nie potrafili znaleźć recepty na strefę gospodarzy i przed ostatnią odsłoną miejscowi - po punktach bardzo tego dnia skutecznego Łukasza Grysa - prowadzili już 73-61. Gdy w 36 min po "trójce" Michała Gębskiego prowadzenie Unii Al-Glas wzrosło do 20 pkt. (88-68), było praktycznie po meczu. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 102-79 (24-17, 27-27, 22-17, 29-18) dla tarnowian. Unia Al-Glas: Grys 35, Gębski 33, Piktas 10, Zych 6, Kołpa 4, Odbierzychleb 4, Konrad Porębski 3, Uriasz 3, Bacik 2, Dominik Gniadek 2.
   Chcąc zapewnić sobie awans do finałów, ostatni pojedynek z MMKS-em Rybnik gospodarze musieli wygrać różnicą przynajmniej 23 pkt. Od początku przewaga należała jednak do rybniczan. Co prawda w 3 min prowadzili oni tylko 5-2, a dwie minuty później 12-8, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się jednak wynikiem 25-9 dla rywali. W drugiej odsłonie tarnowianom udało się wykorzystać zmęczenie przeciwnika po spotkaniu ze Śląskiem i odrobić część strat. W 13 min po punktach Michała Gębskiego gospodarze przegrywali tylko 19-29, na minutę przed końcem kwarty Łukasz Grys doprowadził zaś do stanu 30-38. W trzeciej "ćwiartce" zespołowi Unii Al-Glas nie udało się jednak bardziej zmniejszyć dzielącego obie drużyny dystansu, w 35 min przegrywali natomiast już 64-83. W tym momencie losy meczu były przesądzone, stąd też obaj trenerzy wpuścili na parkiet graczy rezerwowych, a pojedynek zakończył się wynikiem 91-72 (25-9, 17-25, 29-26, 20-12) dla MMKS-u. Unia Al-Glas: Gębski 22, Grys 15, Zych 13, Piktas 11, Gniadek 4, Kołpa 3, Bacik 2, Odbierzychleb 2, Uriasz, Walczak.
   W innych meczach: MMKS Rybnik - Lafarge Kielce 121-70, MMKS Rybnik - Śląsk Wrocław 87-77, Śląsk Wrocław - Lafarge Kielce 93-68.