Nie pozostawili złudzeń

(PAN)
II liga koszykarzy. Drużyna AGH Kraków w kolejnym meczu pokazała, że na tym szczeblu jest dla niej już stanowczo za łatwo.

AGH Kraków - AZS AWF Mickiewicz Rozmus II Katowice 93:50 (25:18, 30:7, 22:10, 16:15)

Punkty dla AGH: Wróbel 16, Kolka 13, Wasyl 13, Podworski 12, Kalinowski 10, Zych 9, Krawczyk 6, Kaczmarski 6, Urban 2, Borówka 2, Maj 2, Koperski 2.

Tylko na początku mecz miał w miarę wyrównany przebieg. Potem z każdą minutą rosła przewaga krakowian. Po kwadransie gry i rzucie Wróbla AGH prowadził 41:21 i stało się jasne, że rezerwa pierwszoligowego klubu wyjedzie z grodu Kraka z niczym. Trener AGH Wojciech Bychawski posłał na parkiet zmienników i młodzież spisała się znakomicie.

Pogoń Ruda Śląska - Wisła Kraków 80:84 (23:24, 25:19, 19:15, 13:26)

Punkty dla Wisły: Żaczek 16, Piotrowski 16, Dąbek 13, Gorgoń 12, Natkaniec 11, Kamecki 8, Zgłobicki 8.

Jaka szkoda, że ekipa Wisły tak skutecznie i z taką determinacją nie grała od początku sezonu. Drużynie bardzo pomogła zmiana trenera dokonana pod koniec grudnia. Podopieczni Piotra Piecucha przegrali od tego czasu tylko dwa mecze, wcześniej wygrali tylko dwa.

Pogoń Ruda Śląska to solidny zespół i początkowo to gracze ze Śląska dominowali na parkiecie. Krakowianie zerwali się do walki w końcówce. Na minutę przed końcem Sebastian Dąbek trafił za trzy punkty i było 80:77 dla Wisły. W końcówce popisał się Kamecki, który zdobył cztery punkty.