Nie schodzili z podium

(FIL)
Dawid Kucab i Marlena Gałuszka - najlepszy duet w Oświęcimiu
Dawid Kucab i Marlena Gałuszka - najlepszy duet w Oświęcimiu Fot. Radosław Dyduch
Oyama karate. Marlena Gałuszka (Kraków KAS) i Dawid Kucab (Kraków Oyama) zostali uznani za najlepszych zawodników mistrzostw Polski południowej w Oświęcimiu.

W dwóch konkurencjach (lekkim kontakcie i semi-knockdown) startowało 164 zawodników i zawodniczek z 15 klubów.

Marlena Gałuszka okazała się najlepsza w rywalizacji juniorek starszych w kat. 60 kg. W finałowej walce pokonała Roksanę Kauder (Lubliniec).

Dawid Kucab wygrał zmaganiach juniorów starszych w kat. w kat. 75 kg (też w semi-knockdown). W finale pokonał z klubowego kolegę Krystiana Soję.

Wielicki KS Oyama zdobył 12 medali (5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe), Kraków Koyama także 12 (2-6-4), Kraków Oyama 9 (3-4-2), a Kraków KAS 7 (6-0-1).