Nie trafiał na finiszu

O niepowodzeniu zawodnika Wisły Kraków zadecydowała ostatnia seria strzelań. Reprezentant Polski "wystrzelał" 93 punkty, Rumun - także 93, Białorusin 94, a Włoch - 96 punktów. Di Donna awansował więc do finału, mając najlepszy rezultat w ostatniej serii, przy równym bilansie punktów z całego strzelania.

Dziewiąte miejsce Jerzego Pietrzaka

Bułgar Tanju Kiriakow zdobył złoty medal w strzelaniu z pistoletu dowolnego. Jerzy Pietrzak został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Polakowi nie udało się dostać do finału, mimo iż miał w strzelaniach kwalifikacyjnych - wraz z Włochem Roberto Di Donną, Rumunem Sorinem Babii i Białorusinem Konstantinem Łukaszikiem identyczny wynik - 560 punktów.
 Do finału nie zakwalifikował się również Francuz Franck Dumoulin, który w Sydney zdobył złoty medal w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Dumoulin został sklasyfikowany na 12 pozycji i podzielił to miejsce z obrońcą złotego medalu z Atlanty, Rosjaninem Borysem Kokoriewem.