Nie wyszedł piłkarzom Wisły Kraków generalny sprawdzian przed powrotem na ligowe boiska [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piłkarze „Białej Gwiazdy" w meczu w Kalwarii Zebrzydowskiej przegrali z MSK Żylina. O zwycięstwie Słowaków zadecydował samobójczy gol wiślaków w samej końcówce spotkania.

To był ostatni mecz kontrolny wiślaków przed zbliżającym się sezonem ligowym. Rywalami krakowian był czwarty zespół w minionym sezonie w ekstraklasie słowackiej. Sparing odbył się na obiekcie Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie „Biała Gwiazda” ma wielu fanów.

Wisła zagrała w składzie zbliżonym do tego, jaki wybiegnie na boisko za tydzień w pierwszym ligowym meczu w nowym sezonie przeciwko Arce Gdynia. Uwagę zwracała szczególnie obecność w pierwszej jedenastce „Białej Gwiazdy” młodego pomocnika Patryka Plewki.

Początek należał do krakowian, którzy mieli okazje na bramkę - strzelali Rafał Boguski i Jakub Bartkowski, ale dobrze interweniował Dominik Holec.

Słowacy nie stwarzali klarownych sytuacji, ale przeprowadzili akcję, w której Marcin Wasilewski zagrał ręką i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamienił Eugeniu Cociuc.

W drugiej połowie wiślacy szukali szans na odwrócenie losów meczu. Bardzo dobrą okazję miał Zdenek Ondrasek, ale strzelił tak, że obronił bramkarz Żyliny.

W 65 minucie Wisła wyrównała po stałym fragmencie gry. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Kamil Wojtkowski, a po zagraniu głową do siatki skierował ją Wasilewski.

Dziesięć minut później zespół z Żyliny był bliski, by ponownie objąć prowadzenie. Michal Skvarka mocno uderzył w stronę bramki wiślaków, ale piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

W końcówce spotkania Słowacy zdobyli jednak zwycięskiego gola. Przeprowadzili akcję, po której niefortunnie piłkę do własnej bramki wbił obrońca wiślaków Rafał Pietrzak.

Wisła Kraków – MSK Żylina 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Cociuc 38 z karnego, 1:1 Wasilewski 65, 1:2 Pietrzak (samobójcza) 89.
Wisła: Lis – Bartkowski (46 Bartosz), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Boguski (57 Wojtkowski), Plewka, Kort, Imaz (66 Kostal), Małecki (79 Grabowski) – Ondrasek (66 Kolar).
Żylina: Holec – Benson, Kasza, Kralik, Tewzadze – Polievka, Kaczer, Fazlagić, Cociuc, Mihalik – Bożenik oraz Peczovsky, Vallo, Sluka, Kopas, Holubek, Janosik, Skvarka, Balaj, Voleszak.
Sędziował: Łukasz Dragan (Wadowice).
Żółta kartka: Fazlagić.

Autor: Tomasz Pruchnicki

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!