Nie żyje Ryszard Kaja. Jego grafiki kochała cała Polska

Nie żyje Ryszard Kaja. Jego grafiki kochała cała Polska

redakcja

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Nie żyje Ryszard Kaja. Jego grafiki kochała cała Polska
1/21
przejdź do galerii

©Adrian Wykrota

Jego prace były proste, ale opisywały Polskę trafniej niż niejedna analityczna książka czy artykuł. Ryszard Kaja - grafik i malarz, twórca popularnej serii plakatów, promujących polskie regiony i miasta zmarł w środę, 17 kwietnia w szpitalu w Legnicy.
Informację o śmierci artysty podał facebookowy profil Polishposter.com. "Z ogromnym poczuciem opuszczenia i żalem, informujemy, że dzisiaj odszedł nasz najbliższy przyjaciel - Ryszard Kaja. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało mimo iż jesteś w nas już na zawsze.
Ryszard Kaja zmarł dzisiaj nad ranem w szpitalu w Legnicy. Łączymy się w bólu z rodziną, najbliższymi i przyjaciółmi wielkiego artysty" - czytamy na profilu Polishposter.


Ryszard Kaja urodził się w 1962 roku w Poznaniu.
Ukończył tamtejszą Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (dziś ASP). Pracował jako główny scenograf Teatrze Wielkim w Łodzi (1999-2000), w 1994 jako scenograf w Operze i Operetce w Szczecinie, a w latach 1995-2000 jako główny scenograf w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Łącznie stworzył ok. 150 scenografii teatralnych.

Jednak jego najbardziej znanymi realizacjami były pocztówki i plakaty z serii "Polska". W swoich pracach z humorem i niezwykłą trafnością charakteryzował poszczególne regiony kraju za pomocą prostych przedstawień.Ryszard Kaja zmarł nad ranem, 17 kwietnia. Miał 57 lat.

WIDEO: Krótki wywiad: na Placu Centralnym powinien stanąć gigantyczny maszt z polską flagąPOLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo