Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niebanalne aranżacje

(DD)
Glazura nie tylko chroni ścianę przed wilgocią czy zabrudzeniami, ale także pełni funkcję ozdobną
Glazura nie tylko chroni ścianę przed wilgocią czy zabrudzeniami, ale także pełni funkcję ozdobną Fot. Ceramstic
Wnętrza. Płytki ceramiczne z łazienek i kuchni śmiało wkroczyły na ściany salonów.

Płytki ceramiczne ze względu na swe walory praktyczne, świetnie sprawdzają się w tzw. trudnych przestrzeniach. Jeszcze do niedawna stosowane były głównie w łazienkach i kuchniach. Obserwując najnowsze trendy wnętrzarskie, można zauważyć odejście od tej konwencji. Płytki ceramiczne wkroczyły na ściany salonów, stając się nowoczesnym i interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Wraz z rozwijająca się ofertą płytek ceramicznych rośnie zakres ich zastosowań. Jeszcze do niedawna glazury, gresy, terakoty przeznaczone były głównie do kuchni i łazienek, szczególnie w tzw. mokrych strefach. Zastosowanie płytek miało tu przede wszystkim wymiar praktyczny.

Obecnie oferta płytek ceramicznych jest bardzo szeroka i obfitująca w rozmaite wzory, formaty i struktury. Glazura nie tylko chroni ścianę przed wilgocią czy zabrudzeniami, ale także pełni funkcję ozdobną. Z tego powodu płytki ceramiczne „wyszły” z kuchni i łazienek i zaczęły zawłaszczać kolejne przestrzenie.

- Płytki ceramiczne na podłodze w salonie to nie nowość - mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. - Szczególnie chętnie stosowane są w domach jednorodzinnych, wyposażonych często w ogrzewanie podłogowe. Coraz częściej jednak zauważa _się aran_żacje pokojów dziennych z wykorzystaniem płytek ceramicznych na ścianach. Do zaakcentowania części przestrzeni w salonie, na przykład wnęki czy jednej ze ścian, zazwyczaj stosuje się farbę lub tapetę. Płytki ceramiczne to rozwiązanie wciąż jeszcze niestandardowe. Tymczasem nowoczesne kolekcje znakomicie pasują zarówno do łazienki,jak i salonu - na __ścianę oraz podłogę.

Istnieją różne sposoby wykorzystania płytek ceramicznych w pokoju dziennym. Pojedyncza ściana zaaranżowana strukturalnymi płytkami może stanowić główny akcent w salonowej przestrzeni. Ciekawym przykładem jest kolekcja Ceramstic Structural w modnych odcieniach miedzi. Wrażenie robią już same płytki bazowe o powierzchni przypominającej pofalowaną blachę, a ułożone pasami mozaikowe dekory potęgują efekt. Ceramiczna dekoracja może zastąpić obraz czy grafikę. W tej roli sprawdzają się płytki inspirowane malarstwem impresjonistycznym. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tej samej kolekcji na ścianie i podłodze, co optycznie powiększa wnętrze. Do tego celu wykorzystać można gres imitujący beton wykończony na wysoki połysk. Kolekcję uzupełniają patchworkowe dekory, które można układać w sposób sprawiający wrażenie przypadkowości.

- Wszystkie kolekcje nadal świetnie sprawdzają się w __przestrzeniach łazienkowych - dodaje stylistka. - Współczesne trendy we wzornictwie sprawiają, że powstają płytki oryginalne, a zarazem uniwersalne pod względem możliwości ich zastosowania w różnych miejscach. Użycie tej samej kolekcji w wielu pomieszczeniach sprawi, że przestrzeń wyda się większa i __bardziej otwarta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski