Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczne skrzyżowanie na Kocmyrzowskiej

WARS
KONTROWERSJE. Mieszkańcy Bieńczyc twierdzą, że sygnalizacja świetlna poprawiłaby znacznie sytuacje w newralgicznym punkcie dzielnicy. Ta pojawi się nie prędzej niż za kilka lat.

Mieszkający w dzielnicy XVI po raz kolejny apelują o szybszą przebudowę skrzyżowania, które ich zdaniem jest bardzo niebezpieczne Fot. Anna Kaczmarz

Ulica Kocmyrzowska to ważny ciąg komunikacyjny i jedna z ważniejszych dróg wyjazdowych z miasta. Mieszkający w dzielnicy XVI po raz kolejny apelują o szybszą przebudowę skrzyżowania, które ich zdaniem jest bardzo niebezpieczne. - Należy jak najszybciej zamontować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach ulic Kocmyrzowskiej, Bulwarowej i Fatimskej. Nie ma tygodnia bez wypadku lub kolizji. Kilka osób już zginęło w tym miejscu - twierdzi Jeremi Zjawiony, mieszkaniec Bieńczyc. W jego przekonaniu, jest to ważniejszy problem niż budowa ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych.

Rada Dzielnicy przyznaje, że o trudnej sytuacji na skrzyżowaniu wie, jednak realizacja przebudowy to ogromne przedsięwzięcie, które znacznie wykracza możliwości finansowe dzielnicy. - Skrzyżowanie ma niezwykle niekorzystny układ geometryczny. Wyjechanie z dróg podporządkowanych nastręcza kierowcom wiele problemów - przyznaje Sławomir Góra, przewodniczący dzielnicy XVI Bieńczyce. Dodaje, że prowadzone były już konsultacje społeczne w kwestii najbardziej optymalnych rozwiązań.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przekazał nam, że nowa sygnalizacja świetlna to element kompletnej przebudowy tej ulicy. - Ulica Kocmyrzowska będzie wówczas, aż do granic miasta, ulicą z dwoma pasami jezdni w każdą stronę. Optymistyczny wariant początku przebudowy to 2014 rok, zawarty w planach inwestycyjnych to 2017 rok - poinformował Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT-u.

(WARS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski