Nieciecza. Porażka kadry U-20 z Węgrami

(krzyk, piet)
Jakub Bartosz
Jakub Bartosz Andrzej Banas / Polska Press
W rozegranym w piątek w Niecieczy towarzyskim meczu reprezentacji U-20 Polska przegrała z Węgrami 0:1 (0:0).

Rozstrzygnięcie padło w 82 minucie, gdy do polskiej bramki trafił Norbert Kundrak. W drużynie Macieja Stolarczyka wystąpili dwaj piłkarze z Krakowa - Jakub Bartosz z Wisły rozegrał cały mecz na prawej obronie, a Mateusz Wdowiak wszedł na boisko po przerwie. W jedynej dobrej okazji, którą miał pomocnik Cracovii (zagrał na prawej stronie, przed Bartoszem) wywalczył dla gospodarzy rzut rożny.

Gola Polacy stracili po nieporozumieniu bramkarza Damiana Węglarza i obrońcy Rafała Makowskiego. Zamiast jednak wybić piłkę, zderzyli się ze sobą, co wykorzystał Norbert Kundrak, trafiając do pustej bramki. Gol był konsekwencją licznych strat w środku pola. Węgrzy wyprowadzali wiele kontr zakończonych bardzo mocnymi strzałami, które jednak wyłapywał lub odbijał Weglarz. Biało-czerwoni usiłowali grać piłką, ale nie potrafili stworzyć ani jednej sytuacji do zdobycia bramki.

Polska - Węgry 0:1 (0:0)