Niedziela handlowe lipiec 2018. Czy 22 07 sklepy będą...

Niedziela handlowe lipiec 2018. Czy 22 07 sklepy będą zamknięte? Sprawdź gdzie zrobić zakupy w niedzielę - lista sklepów

Redakcja

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Niedziela handlowe lipiec 2018. Czy 22 07 sklepy będą zamknięte? Sprawdź gdzie zrobić zakupy w niedzielę - lista sklepów
1/6
przejdź do galerii

Niedziela handlowe lipiec 2018. Czy 22 07 sklepy będą zamknięte? Sprawdź gdzie zrobić zakupy w niedzielę - lista sklepów ©Andrzej Banas / Polska Press

Niedziela handlowe lipiec 2018. Trzecia niedziela miesiąca według ustawy zawsze jest objęta zakazem handlu. 22 lipca nie zrobimy zakupów w większości placówek, ale są jednak wyjątki, będzie można znaleźć sklepy, które będą otwarte w niedzielę 22 07 2018. Sprawdź jakie sklepy będą otwarte w niedzielę bez handlu?

Niedziela handlowe lipiec 2018. Czy 22 07 sklepy będą zamknięte? Sprawdź gdzie zrobić zakupy w niedzielę - lista sklepów

Projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu. Sprawdź, w które niedziele w lipcu będzie obowiązywał zakaz handlu, a kiedy będzie można zrobić zakupy.

Niedziele bez handlu. Sprawdź jakie sklepy będą zamknięte w niedzielę 2018


22 lipca oraz w pozostałe niedziele wolne od handlu, a także inne dni objęte zakazem handlu Lidl, Carrefour, Tesco, Auchan, i Biedronka będą zamknięte. Wyjątkiem są tylko te Biedronki, które znajdują się na dworcach. Wyjątkiem są też sklepy w których za ladą staną właściciele. W niedziele wolne od handlu otwarte będą także apteki, hotele, sklepy z pamiątkami, kwiaciarnie oraz lecznice dla zwierząt. Czynne będą także Żabki i Freshmarkety, ale decyzję o godzinach otwarcia każdorazowo podejmuje ajent sklepu.

Niedziele handlowe - lipiec 2018


Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni weszła w życie 10 stycznia 2018 roku. Zakłada ona, że w tym roku sklepy są czynne w dwie niedziele w miesiącu, natomiast w 2019 roku tylko jedna niedziela będzie handlowa. Docelowo, zgodnie z założeniami rządu, od 2020 roku wszystkie niedziele mają być objęte zakazem handlu, poza widniejącymi w ustawie wyjątkami. Zakaz handlu nie obowiązuje w: kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia; niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy; ostatnią niedzielę przypadającą w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Andrzej Zdebski z Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie zwraca uwagę, że w handlu na razie nie widać zbyt dużych skutków wprowadzenia zakazu sprzedaży w sklepach w wybrane niedziele. - Dzieje się tak może dlatego, że teraz większa sprzedaż jest w sobotę. Na pewno duże galerie handlowe będą też poszukiwały innych możliwości działalności, aby przykładowo w niedzielę zarabiać na rozrywce - komentuje Andrzej Zdebski.

Zakaz handlu w niedziele. W 2020 nie zrobimy zakupów w żadną niedzielę?


Na razie ograniczenie w handlu obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa. Całkowity zakaz handlu ma obowiązywać już od 2020 roku. Wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Zakaz handlu 2018. W te dni w 2018 roku będzie obowiązywać zakaz handlu:Lipiec 2018:
 • 22 lipca

Sierpień 2018:
 • 12 sierpnia
 • 19 sierpnia

Wrzesień 2018:
 • 9 września
 • 16 września
 • 23 września

Październik 2018:
 • 14 października
 • 21 października

Listopad 2018:
 • 11 listopada (Święto Niepodległości)
 • 18 listopada

Grudzień 2018:
 • 9 grudnia


Zakaz handlu w niedziele - czy na pewno nie zrobimy zakupów?

źródło: TVN/x-news

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo