Niedzielan - Smolarek 1-2

FIL
W piłkarskim meczu 18. kolejki I ligi holenderskiej NEC Nijmegen przegrał z Feyenoordem Rotterdam 1-2 (1-0). Bramki: Niedzielan 22 - Kuyt 46, Buffel 54. Widzów ok. 12,5 tys.

Drugi występ w lidze - pierwszy gol

W meczu tym przeciwko sobie zagrali dwaj polscy piłkarze: Andrzej Niedzielan (NEC) i Euzebiusz Smolarek (Feyenoord). Ten pierwszy grał przez całe spotkanie, ten drugi do 78 minuty.
   Dla Niedzielana był to debiut w ligowym meczu na własnym stadionie (wcześniej zagrał na boisku Ajaksu Amsterdam). Były napastnik Groclinu pokazał się z dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie. W 8 i 14 min szarżował na polu karnym, ale w ostatniej chwili ubiegali go rywale. W 22 min Polak otrzymał prostopadłe podanie i z 18 metrów przelobował wychodzącego bramkarza gości, zdobywając swego pierwszego gola w barwach NEC. Po przerwie miał jedną znakomitą okazję strzelecką. W 76 min nie zdołał jednak z bliska pokonać golkipera Feyenordu. A mógł doprowadzić do remisu 2-2...
   Grający na prawej pomocy Smolarek kilka razy popisał się dobrymi akcjami. Po jednej z nich, w 6 min, dwaj gracze gospodarze wymanewrowani przez Polaka... zderzyli się ze sobą. Nie zdobył on gola, ale to jego drużyna odniosła zwycięstwo. NEC po zmianie stron zagrał słabiej niż do przerwy, zbyt łatwo dopuszczając gości do pozycji strzeleckich.
   Mecz odbywał się podczas padającego śniegu. Goście wyrównali tuż po przerwie (wślizg z bliska Kuyta), a zwycięstwo zapewnili sobie 8 min później (piękny strzał Buffela z 16 metrów).
   Feyenoord z 34 pkt zajmuje 3., a NEC z 19 pkt 14. miejsce w tabeli. (FIL)