Niedziele handlowe: 12.08 - czy sklepy będą otwarte czy...

Niedziele handlowe: 12.08 - czy sklepy będą otwarte czy zamknięte? Kalendarz niedziel handlowych

Redakcja/AIP

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Niedziele handlowe: Kalendarz niedziel handlowych
1/5
przejdź do galerii

Niedziele handlowe: Kalendarz niedziel handlowych ©Przemyslaw Świderski

Sprawdźcie, w które niedziele w sierpniu będzie obowiązywał zakaz handlu. W sierpniu 2018 sklepy będą zamknięte w dwie niedziele. Przypomnijmy, że w niedziele wolne od handlu zamknięte będą wszystkie największe hipermarkety: Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne. Czy zrobimy zakupy w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia.

Niedziele handlowe w sierpniu. Sklepy zamknięte w niedziele. Sprawdź, które sklepy będą otwarte w niedzielę 12.08.2018W sierpniu 2018 sklepy będą zamknięte w dwie niedziele:
 • 12 sierpnia
 • 19 sierpnia


Niedziela handlowa 12 sierpnia


W niedzielę 12 sierpnia większość sklepów będzie zamknięta. Nie zrobimy zatem zakupy zarówno w galeriach handlowych, Lidlu, Biedronce, Tesco czy innych supermarketach. Czy gdzieś będziemy mogli zarobić zakupy 12 sierpnia? W dni z zakazem handlu zakupy możemy zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. Otwarte będą także mniejsze osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Czynne będą też Żabki i Freshmarkety. Decyzję o godzinach otwarcia podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki.

Niedziele handlowe SIERPIEŃ 2018 nie będzie obowiązywał m.in. stacji benzynowych i aptek


Zakaz handlu nie będzie obowiązywał m.in. stacji benzynowych i aptek. Handel będzie można także prowadzić w placówkach, w których przeważająca część działalności polega na sprzedawaniu kwiatów, dewocjonaliów, lodów, wyrobów cukierniczych lub pieczywa. Pojawiły się sugestie, że ten ostatni punkt może pomóc w obejściu nowych przepisów dużym sieciom handlowym, które mają na terenie sklepów piekarnie. Być może okaże się, że skorzystają z tej furtki i „podepną” całą działalność sklepu pod działalność piekarni. Dzięki temu nie będą przerywały handlu na niedziele.

Niedziele handlowe w 2018 roku


Według nowej ustawy będzie w 2018 roku aż 39 niedziel, w których sklepy będą zamknięte. Ustawa zakłada, że w 2018 roku sklepy będą zamknięte w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 roku - w trzy niedziele w miesiącu, natomiast w 2020 roku zakupy zrobimy tylko w siedem niedziel w roku.

Od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, czyli wtedy gdy sklepy organizują wyprzedaże.

Niedziele handlowe. Niedziela 12 sierpnia: sklepy otwarte


Niedziela 12 sierpnia: Żabka i Freshmarket
Sklepy tych sieci będą czynne.

W Krakowie powstała strona internetowa niedzielnysklepkrakow.pl, na której umieszczana jest lista sklepów czynnych w niedzielę. Początkowo administratorzy strony jeździli po mieście i na mapie umieszczali sklepy z niedzielnym handlem. Teraz właściciele sklepów mogą zgłaszać mailowo na stronie, jakie sklepy będą otwarte, aby informacje na stronie były uaktualnione.

Do czynności bezpośrednio związanych z handlem, nie można zaliczyć np:


- ochrony obiektu,
- sprzątania obiektu przez ekipę sprzątającą,
- prac konserwatorskich i serwisowych związanych z obsługą sprzętu,
Za obejście ustawy należałoby uznać powierzanie powyższych czynności w ramach dodatkowych obowiązków pracownikom lub zatrudnionym wykonującym w placówce handlowej od poniedziałku do soboty handel lub inne czynności związane z handlem.

Zakaz handlu 2018. W te dni w 2018 roku będzie obowiązywać zakaz handlu:Sierpień
 • 12 sierpnia
 • 19 sierpnia


Wrzesień
 • 9 września
 • 16 września
 • 23 września


Październik
 • 14 października
 • 21 października


Listopad
 • 11 listopada (Święto Niepodległości)
 • 18 listopada


Grudzień
 • 9 grudniaŹródło: TVN24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo