Niedziele handlowe we wrześniu: 23.09.2018. Czy sklepy będą...

Niedziele handlowe we wrześniu: 23.09.2018. Czy sklepy będą czynne w niedzielę 23 września?

Redakcja/x-news.pl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Sklepy zamknięte w niedziele: 23.09.2018. W które niedziele czynne sklepy? KALENDARZ niedziel bez handlu
1/5
przejdź do galerii

Sklepy zamknięte w niedziele: 23.09.2018. W które niedziele czynne sklepy? KALENDARZ niedziel bez handlu ©Dariusz Gdesz

Czy niedziela 23 września będzie niedzielą handlową? Dla tych, którzy chcieliby zrobić zakupy 23.09.2018 mamy złe informacje. Najbliższa niedziela, 23 września jest niedzielą bez handlu. Nie zrobimy zatem zakupów w Biedronce, czy Lidlu. Zamknięte będą również galerie handlowe. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych.

Niedziele handlowe: pierwsza i ostatnia


Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu 2018 roku dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. - Jako handlowcy, zawsze mieliśmy pracujące niedziele. Nigdy nie mogliśmy spotkać się w tym czasie ze znajomymi. Teraz w końcu możemy odpocząć - powiedziała pracownica jednego ze sklepów w Gdańsku, który został objęty zakazem handlu w niedziele.


W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel. - To dziwny pomysł. Pracuję od poniedziałku do soboty, więc kiedy mam zrobić zakupy? - mówiła jedna z klientek.

Niedziele bez handlu: tutaj zrobimy zakupy!


Zakaz nie będzie obowiązywał: w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w handlu przy cmentarzach, w zakładach pogrzebowych, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych oraz w placówkach pocztowych.

Według nowej ustawy będzie w 2018 roku aż 39 niedziel, w których sklepy będą zamknięte. Ustawa zakłada, że w 2018 roku sklepy będą zamknięte w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 roku - w trzy niedziele w miesiącu, natomiast w 2020 roku zakupy zrobimy tylko w siedem niedziel w roku.

Niedziela bez handlu - 23.09.2018


W nadchodzącą niedzielę 23.09.2018 nie zrobicie zakupów, będzie to więc niedziela z zakazem handlu w niedzielę. Przypomnijmy, że według ustawy handlowa jest zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca (chyba że w niedzielę przypada święto). W najbliższą niedzielę 23 września nie zrobimy zatem zakupów w dyskontach, takich jak Lidl, Biedronka czy Tesco. Zamknięte będą również galerie handlowe.

Niedziele handlowe: gdzie zrobimy zakupy 23.09.2018. Które sklepy będą czynne?


Zakaz handlu nie będzie obowiązywał m.in. stacji benzynowych i aptek. Handel będzie można także prowadzić w placówkach, w których przeważająca część działalności polega na sprzedawaniu kwiatów, dewocjonaliów, lodów, wyrobów cukierniczych lub pieczywa. Pojawiły się sugestie, że ten ostatni punkt może pomóc w obejściu nowych przepisów dużym sieciom handlowym, które mają na terenie sklepów piekarnie. Być może okaże się, że skorzystają z tej furtki i „podepną” całą działalność sklepu pod działalność piekarni. Dzięki temu nie będą przerywały handlu na niedziele.

W dni z zakazem handlu otwarte są również mniejsze osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Czynne są też Żabki i Freshmarkety.


Źródło: TVN24


Niedziele handlowe: które sklepy będą czynne 23.09.2018


W niedziele z zakazem handlu zakupy możemy zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. Otwarte będą także mniejsze osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Czynne będą też Żabki i Freshmarkety. Decyzję o godzinach otwarcia podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki.NIEDZIELE BEZ HANDLU 2018: KALENDARZ


W te niedziele we wrześniu będzie obowiązywał zakaz handluNIEDZIELE BEZ HANDLU: WRZESIEŃ
  • 9 września
  • 16 września
  • 23 września


NIEDZIELE BEZ HANDLU: PAŹDZIERNIK
  • 14 października
  • 21 października


NIEDZIELE BEZ HANDLU: LISTOPAD
  • 11 listopada (Święto Niepodległości)
  • 18 listopada


NIEDZIELE BEZ HANDLU: GRUDZIEŃ
  • 9 grudnia


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo