Niefortunna interwencja Wójcika

Stefan Mikulski
Sławomir Stec (przy piłce, Tuchovia II) był w sobotę zmiennikiem
Sławomir Stec (przy piłce, Tuchovia II) był w sobotę zmiennikiem Fot. Krzysztof Jasiński
W meczu grupy IV (tarnowskiej) rezerwy Tuchovii uległy Olszynce Ołpiny. Trenerski debiut Jarosława Grzebienia nie był więc zbyt udany.

Tuchovia II Tuchów - Olszynka Ołpiny 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 W. Wójcik 57 samob.

Tuchovia II: Chwistek - Ariel Kaczor, W. Wójcik, Mazur, Kosiba - Grzebień, Kądziołka (82 Artur Kaczor), Banek (46 Stec), Bobak, BielakI - Hudyka.
Olszynka: G. Augustyn - Dziuban, Niziołek, P. Augustyn, Kołek - Pyzik, Marczyk, Jarek, P. Wójcik - Biernacki (90 Bąk), Ryba.
Widzów: 100.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania należały do gości. W 5 min nad poprzeczką główkował Ryba, pięć minut później Chwistek obronił strzał Wójcika. Potem więcej z gry mieli tuchowianie. W 21 min G. Augustyn z trudem obronił uderzenie z 25 m Bielaka, a w 33 min mający przed sobą tylko bramkarza Bobak nie trafił czysto w piłkę z 9 m.

W drugiej połowie miejscowi atakowali, a goście nastawili się na grę z kontry. Po jednej z nich Ryba zacentrował w pole karne, a W. Wójcik główkował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Utrata gola zmobilizowała gospodarzy do jeszcze bardziej energicznych ataków. W 65 min Bobak uderzył tuż obok słupka, chwilę później po akcji Steca z Hudyką ten pierwszy trafił w G. Augustyna, a w 85 min po strzale Kosiby piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Olszynki.

Zgłobice - Pogórze Pleśna 2:3, Ścieżka, Zborowski, Gądek (dla Pogórza); Rudka - Pogoria Pogórska Wola 0:3 (0:3), Hebda 6, Świerczek 24, 36; Szynwałd - LUKS Skrzyszów 1:4 (1:4), Kwater 3, M. Proszowski 12, 37, J. Proszowski 22 (dla Skrzyszowa); Ryglice - Liwocz Szerzyny 2:2; Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe - Jutrzenka Wierzchosławice 0:1 (0:0), Rajski 85; Dunajec Zakliczyn - Iskra Tarnów 2:1 (1:1), Czermak 20, J. Tokarczyk 85 - R. Gajda 44; Dunajec Zbylitowska Góra - GLKS Gromnik 5:0.

Klasa A
Grupa I Bochnia
GOSiR Novi/Rzezawianka - Błyskawica Proszówki 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Góral 70.

GOSiR: K. Mrówka - Cierniak, Krokosz, Janus, Krzyżanowski - Babral, Włudyka (75 Bochenek), Góral, B. Mrówka - Lekki (60 Rysak), Wojtoń.
Błyskawica: Grabski - Dudek, K. Gicala, Matusik, Wnęk - Kozdroń, Paprocki, Wąsik (65 Makowiecki), Chlebek - Niedziałek, P. Gicala.
Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów). Widzów: 100.

W wyrównanej pierwszej połowie lepsze okazje strzeleckie mieli przyjezdni. Po zmianie stron o jedno trafienie lepsi okazali się natomiast gospodarze. Bramka padła w 70 min, gdy akcję prawym skrzydłem Rysaka strzałem z 10 m sfinalizował Góral. Ten sam zawodnik mógł w 80 min przypieczętować wygraną miejscowych, ale nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Janusie. W doliczonym czasie gry żaden z gości nie potrafił natomiast zamknąć centry z lewej strony boiska.
(STM)

Victoria Słomka - Górnik Siedlec 0:1 (0:0), Raś 80; Raba Książnice -Żubr Gawłówek 3:1 (0:1), Jagła 46, Lisowski 50, Daniel 85 - Buras 37; GKS II Drwinia - Piast Łapanów 0:2 (0:0), Świątko 60, Śliwa 70; LKS Trzciana - Czarni Kobyle 4:0 (0:0), K. Grabias 54, Orzeł 63, Konopka 83, Mech 85; Borkowianka Borek - Tarnavia 1:2 (1:0), Patyk 17 - Kącki 60, 75; Raba Niedary - Beskid Żegocina 1:4 (0:2), Kubik 56 - Banat 22, 41 z karnego, 58 z karnego, 65 z karnego.

Grupa II Brzesko
Kłos Łysa Góra - Piast Czchów 2:3 (1:2)
b: 1:0 Śliwa 6, 1:1 Pachut 36, 1:2 Heród 41, 1:3 Szostak 56, 2:3 Widło 84.

Kłos: Rzepa - M. Sacha, Matura, Świączkowski (80 Baca), Mirek - Imioło (57 Widło), Nowak (65 J. Sacha), Czyż, J. Kuboń - Marmol (55 Bodzioch), Śliwa.
Piast: Błoniarczyk - Stec, Janicki, Wnęk, Kaczor - Szostak (81 K. Nakielny), Pachut, Hołys, Ł. Sacha (19 Gwoźdź) - Kupiec, Heród (76 P. Nakielny).
Sędziował: Tomasz Kita (Brzesko). Widzów: 90.

W 6 min po wyrzucie piłki z autu i "główkach" Czyża oraz Marmola, Śliwa z 4 m umieścił piłkę w bramce. Kwadrans później Heród trafił w słupek, a w 33 min dobrej okazji nie wykorzystał Marmol. W 35 min po "główce" Pachuta piłka trafiła w poprzeczkę, kolejne jego uderzenie głową było już jednak skuteczne.

Jeszcze przed przerwą Heród uprzedził Rzepę i wyprowadził gości na prowadzenie. W 56 min Szostak wykorzystał nieporozumienie pomiędzy bramkarzem oraz obrońcami Kłosa i strzałem przy słupku zdobył trzecią bramkę dla Piasta. Przegraną gospodarzy zmniejszył w 84 min Widło, pokonując Błoniarczyka bardzo mocnym strzałem z 25 m.
(STM)

Iva Iwkowa - Start Biadoliny Szlacheckie 2:0 (2:0), Urbańczyk 20, 27; Olimpia Bucze - Spółdzielca Grabno 1:2 (1:2), Kania 12 - Mucha 30, 35; Dunajec Mikołajowice - LKS Poręba Spytkowska goście nie przyjechali, Strażak Mokrzyska - Korona Niedzieliska 5:0 (1:0), Lis 43, Woda 55, Roczniak 59, Adamczyk 78, 85; LKS Uszew - Victoria Bielcza 3:0 (1:0), Górka 30, Tryliński 62, 79; Victoria Porąbka Uszewska - Pogórze Gwoździec 5:3 (3:1), Fejkiel 2, 30, 41, Tobuła 71 z karnego, Łazarz 80 z karnego - Musiał 20 z karnego, Macheta 75, Sady 87; Olimpia Kąty - Sokół Maszkienice 2:2 (1:2), M. Cebula 31 z karnego, 49 - Tomczyk 14, Szafrański 36. Pauzował Orzeł Stróże.

Grupa III Żabno
Mędrzechów - Wietrzychowice 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 D. Jasak 20, 2:0 R. Woliński 43 karny, 2:1 D. Bratko 49, 2:2 Ł. Bratko 52.

Mędrzechów: Socha - D. Jasak, Czupryna, W. Woliński, Sieradzki - P. Kowal (46 Witaszek), G. Jasak, Z. Ziętara, Kaczor - W. Ziętara (65 Bożek), R. Woliński.
Wietrzychowice: Kosman - Krzemiński, Janik, Ł. Bratko, Burzawa - J. Nowak (68 R. Kowal), Ł. Wrona (86 Jasiński), M. Wrona, Lechowicz - Wojciechowski, D. Bratko.
Sędziował: Rafał Kaczówka (Żabno). Widzów: 200.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20 min. Sieradzki zagrał na lewą stronę boiska do D. Jasaka, a ten strzałem przy bliższym słupku pokonał Kosmana. Wynik do przerwy ustalony został w 43 min. Ł. Wrona sfaulował Kaczora, a rzut karny wykorzystał R. Woliński.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 49 min w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się D. Bratko. Trzy minuty później na strzał z 35 m zdecydował się natomiast Ł.

Bratko i piłka po rękach Sochy wpadła do bramki. W kolejnych minutach szansę na zmianę wyniku mieli piłkarze obu drużyn (w 85 min po strzale Sieradzkiego piłka wpadła nawet do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego), ostatecznie rozgrywane w dobrym tempie spotkanie zakończyło się remisem.
(STM)

Luszowice - Brzezówka 3:1 (3:1), Drożdżowski 21, Marszałek 25, Żurawski 27 - Bogacz 35; Olesno - Dunajec Konary 4:0 (2:0), Giza 21, 61, Rozkuszka 35, Białas 47; Łęgovia - Dąbrovia II 1:3 (0:3), D. Król 55 - Majka 10, Trzpi 22 z karnego, Węgrzyn 26; Polan II Żabno - Unia Gorzyce 4:2 (1:2), Stryczek 32 z karnego, Kruk 42, Jachimek 72, D. Kijowski 80 - Słupek 20, Bugajski 65 z karnego; Łukovia Łukowa - Wola Radłowska 4:2 (0:2), Długoń 55, 65, T. Prokop 62, Radoń 74 - M. Wałaszek 1 samob., Bieś 2; RKS Radgoszcz - Radłovia 1:2 (1:1); Powiśle Bolesław - Strażak Karsy 2:2 (1:1), Pierga 30, Chwałek 70 z karnego - Gruchała 45, Pyrczak 85.