Niegościnni gospodarze

Po raz trzynasty został rozegrany w Myślenicach Turniej Zapaśniczy im. Władysława Ruska. Tradycyjnie na starcie zawodów stanęło kilkudziesięciu młodych zapaśników (60) z zespołów reprezentujących jedenaście klubów z terenu województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Turniej zapaśniczy w Myślenicach

Władysław Rusek był założycielem sekcji zapaśniczej Dalinu, sam uprawiał tę dyscyplinę sportu oraz pełnił funkcję sędziego. Turniej jego imienia odbył się w sali myślenickiego "Sokoła".
   Zapaśnicy Dalinu okazali się mało gościnni, wygrywając turniej drużynowo. Złote medale indywidualnie wywalczyli w swoich kategoriach: Tomasz Tomal, Mariusz Płachta i Wojciech Grywalski. Obaj trenerzy Dalinu: Ryszard Szpakiewicz i Marek Horabik nie kryli zadowolenia z postawy swoich podopiecznych. - Przyznam szczerze, że po cichu liczyłem na medale Arkadiusza Sukty i Dariusza Wójtowca - _powiedział po turnieju Ryszard Szpakiewicz. - _Tymczasem po "złoto" sięgnęli inni zapaśnicy. Cieszę się z sukcesu Tomka Tomala, nie zawiódł Mariusz Płachta, pewnie zwyciężył Wojtek Grywalski. Cieszy także postawa Kamila Dzieży, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
   Puchar dla Kamila ufundował Zbigniew Ćwierzyk, dresy dla drużyny Dalinu Grzegorz Gomulak. Fundatorami nagród był także UMiG w Myślenicach, Starostwo Powiatowe oraz prywatni sponsorzy. Drużynowo w turnieju zwyciężyli gospodarze, którzy wyprzedzili w tabeli Wisłokę Dębicę i GZKS Gorlice.
   Podczas imprezy obecni byli m.in. olimpijczyk z Meksyku, niegdyś zawodnik Dalinu, obecnie sędzia Wacław Orłowski oraz dwaj zasłużeni dla myślenickich zapasów zawodnicy: były mistrz Polski Zbigniew Ćwierzyk i Leszek Wójcik.
Tekst i fot. (MH)
   Wyniki zapaśników Dalinu:
   młodzicy 32 kg: 3 m. Arkadiusz Sukta, 53 kg 2 m. Dawid Wójtowiec, 59 kg 1 m. Tomasz Tomal, 73 kg 1 m. Mariusz Płachta, kadeci 85 kg 2 m. Robert Czyrnek, 100 kg 2 m. Łukasz Szymski, juniorzy 66 kg 1 m. Wojciech Grywalski, seniorzy 84 kg 3 m. Grzegorz Górka, 120 kg 1 m. Szymon Ryś, 2 m. Krzysztof Klęp. W rywalizacji dzieci: do 38 kg 1 m. Rafał Sukta, 2 m. Dawid Horabik, 3 m. Robert Nosal, 53 kg 1 m. Łukasz Jasek, 2 m. Tomasz Nosal, 3 m. Grzegorz Klęp.