Nieoczekiwana zmiana ról

jot
KOSZYKÓWKA. PGE Turów Zgorzelec doprowadził do remisu w finałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski "nokautując" Asseco Prokom w drugiej połowie drugiego meczu, szczególnie w czwartej kwarcie wygranej 34-14.

Asseco Prokom Sopot - PGE Turów Zgorzelec 84-93 (25-22, 25-22, 20-15, 14-34)
Asseco Prokom: Burke 19, Ewing 15, Woods 15, Burrell 10, Dylewicz 10, Logan 9, Zamojski 6, Brazelton 0, Łapeta 0, Hrycaniuk 0 - Turów: Drobnjak 23, Edney 17, Milijković 13, Daniels 13, Harris 13, Witka 12, Roszyk 2, Bochno 0, Szymański 0, Turek 0. Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 1-1. Trzeci i czwarty mecz w Zgorzelcu 15 i 17 maja.
W pierwszych dwóch kwartach spotkanie było wyrównane. Największa przewaga to prowadzenie różnicą ośmiu punktów Asseco przed końcem drugiej kwarty (46-38). Sopocianie mieli o wiele lepszą skuteczność w rzutach za 3 punkty - trafili pięć razy, podczas gdy rywale tylko raz. Dobry mecz rozgrywał w ekipie mistrzów Polski Patrick Burke, który trafiał nie tylko spod kosza, ale był bezbłędny w nietypowej dla siebie roli - strzelca zza linii 6,25 m. Irlandzki środkowy miał stuprocentową skuteczność rzutów za trzy punkty - trafił 4 razy. Początek trzeciej kwarty przyniósł zdecydowaną grę sopocian. W 26 min gospodarze prowadzili 68-47 po akcjach Dylewicza i Logana. Pierwsze pięć minut drugiej połowy sopocianie wygrali 18-3 i poczuli się zbyt pewni sukcesu. Po czasie, który wziął trener Paweł Turkiewicz zespół ze Zgorzelca zmienił styl gry - zaczął lepiej bronić strefą. Kolejne 13 minut meczu gracze Turowa wygrali 40-10, a pierwsze pięć minut czwartej kwarty aż 12-0. W 35. min prowadzilo 71-70, a trzy minuty później było już 87-78. Największa w tym zasługa rzucających bezbłędnie za trzy punkty Alexa Harrisa i Roberta Witki.
(PAP)
"Kawalerzyści" w finale Wschodu
Koszykarze Cleveland Cavaliers jako pierwsi awansowali do finałów NBA. W półfinale Konferencji Wschodniej a Atlanta Hawks zwyciężyli gładko w czterech meczach. Dallas Mavericks wygrali u siebie z Nuggets, ale w play-off prowadzą gracze z Denver. Znakomicie zagrał Dirk Nowitzki, zdobył dla Mavericks 44 pkt. Wyniki. II runda play-off (do 4 zwycięstw), poniedziałek, Konferencja Wschodnia: Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 74-84, stan rywalizacji 0-4. Konferencja Zachodnia: Dallas Mavericks - Denver Nuggets 119-117, stan: 1-3. (jot)