Nieoczekiwany mecz

(ŻUK)
I liga piłkarek ręcznych. Zawodniczki SPR-u Olkusz miały mieć dłuższą przerwę w rozgrywkach. Tymczasem już jutro zmierzą się z MTS-em Kwidzyn.

To zawody przełożone z 2 kwietnia. Olkuszanki podejmą rywala na własnym parkiecie o godz. 17.30. Długi okres bez gry urozmaiciły sobie spotkaniem kontrolnym z Piotrcovią w Piotrkowie Trybunalskim. Uległy 27:32 choć do przerwy wygrywały 16:15.

- Jestem bardzo zadowolony z __tego sprawdzianu - mówi szkoleniowiec olkuszanek Marcin Księżyk. - Na tle zespołu z superligi zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Widać, że możemy powalczyć jak równy z równym z mocniejszym przeciwnikiem.

Szkoleniowiec musiał mentalnie przestawić zawodniczki do tego, by należycie przygotowały się do najbliższego spotkania. - Myślały już o świętach, a tu muszą powalczyć o __dwa punkty - mówi. - Najważniejsze, że wszystkie trenują, nie ma żadnych urazów. Przełożyliśmy to spotkanie na prośbę rywalek, które w środę grają w Żorach i chcą podczas wyjazdu na __południe Polski rozegrać dwa spotkania.

Olkuszanki są na 3. miejscu w tabeli, mają 15 punktów w dorobku. MTS jest na 8., mając siedem „oczek”. - Zawsze trzeba się obawiać przeciwnika, zwłaszcza że jest to młodzież, a ona bywa nieobliczalna - _mówi szkoleniowiec olkuszanek. - _Nie do końca wyszedł nam mecz wyjazdowy, który wygraliśmy tylko dwoma bramkami. Jeśli jednak dziewczyny zagrają na swoim poziomie, to jestem spokojny o wynik.