Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niepołomice. 111 wniosków do budżetu obywatelskiego

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Do niepołomickiego budżetu obywatelskiego na lata 2018-2019 złożono 111 wniosków. Weryfikacja propozycji mieszkańców potrwa do końca maja.

Niepołomice realizują budżet obywatelski już po raz czwarty. Mimo upływu czasu, popularność tego przedsięwzięcia nie słabnie. Tym razem mieszkańcy zgłosili 111 propozycji. W tej „puli” są i projekty inwestycyjne, i tzw. miękkie (organizacja warsztatów, szkoleń, imprez itp.).

- Wniosków jest troszkę mniej niż w poprzednich latach (wtedy było to 124-135 propozycji - red.), ale nadal jest ich ponad 100, co można uznać za wynik dość dobry - ocenia Marta Makowska, która koordynuje niepołomicki budżet obywatelski z ramienia Urzędu Miasta.

Mniej więcej jedna trzecia wniosków (38 propozycji) do budżetu obywatelskiego Niepołomic na lata 2018-2019 wpłynęła drogą elektroniczną. Pozostałe złożono na dziennik podawczy magistratu. Teraz trwa weryfikacja projektów mieszkańców pod kątem formalnym i merytorycznym. Te analizy prowadzą pracownicy poszczególnych referatów urzędu (m.in. inwestycji i promocji).

Lista wniosków zakwalifikowanych do powszechnego głosowania zostanie podana na początku czerwca. Już dziś można jednak założyć, że weryfikację przejdą niemal wszystkie wnioski, bo w Niepołomicach pomoc dla mieszkańców przy pisaniu „obywatelskich” projektów jest tak duża, że do na tym etapie odpada ich zaledwie po kilka.

W ramach IV BO mieszkańcy chcą m.in.: budowy i modernizacji obiektów rekreacyjnych (boisk, placów zabaw, ścieżek spacerowych, a także wykonania lodowiska na os. Śródmieście), doposażenia szkół i domów kultury, zakupu sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Mniej więcej połowa projektów to przedsięwzięcia prospołeczne. Dotyczą one organizacji m.in. zajęć dla dzieci i seniorów, warsztatów (np. rycerskich i dla młodych ułanów, czy „Z robotami za pan brat”) , a także rozmaitych imprez i pikników.

Najwięcej wniosków (18.) złożyło os. Śródmieście. Drugie pod tym względem jest osiedle Zakościele (10.), a trzecie są Wola Batorska i Podłęże (po 9 projektów).

Do wydania jest milion złotych, a łączna wartość wszystkich projektów to 1,668 mln zł. Podczas wakacji mieszkańcy będą mieli czas na promocję swoich przedsięwzięć, a głosowanie zaplanowano od 24 do 30 września.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Poważny program - odc. 23: Doskonały pomysł krakowskiego urzędnika

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski