MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niepołomice. Biblioteka Publiczna wznawia pracę

Jolanta Białek
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach wznowi działalność 15 maja
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach wznowi działalność 15 maja Jolanta Białek
15 maja biblioteka rozpocznie na nowo podstawową działalność – wypożyczanie książek. W tym dniu otwarte zostaną także dwie z czterech filii niepołomickiej książnicy – w Staniątkach i Zabierzowie Bocheńskim. Natomiast od 13 maja można zdalnie rezerwować książki i płyt przez: katalog on-line, drogą mailową ([email protected]), telefonicznie 12/284-87-28 (wypożyczalnia dla dorosłych), 12/284-87-29 (Galeria Książki dla Młodych).

FLESZ - Polacy czytają więcej?

od 16 lat

W dobie epidemii koronawirusa biblioteka będzie funkcjonować w innych godzinach niż wcześniej: poniedziałek, środa i czwartek - w godz. 12-20 (z przerwą w godz. 15.30-16), wtorek i piątek - w godz. 8-16 (przerwa w godz. 11.30-12), sobota - w godz. 8-15 (przerwa w godz. 11.30-12).

Można będzie tylko wypożyczać i zwracać książki. Czytelnia, stanowiska komputerowe, usługi ksero i kącik malucha pozostaną nadal zamknięte (do odwołania).

Wprowadzony zostanie reżim sanitarny. Nowe zasady to m.in.:

* osoby wchodzące do książnicy powinny mieć zasłonięte usta i nos; przed podejściem do danej wypożyczalni trzeba zdezynfekować ręce (pojemnik z płynem dezynfekcyjnym znajduje się w holu)

* w bibliotece może przebywać jednocześnie do ośmiu czytelników (w przypadku fili – dwie osoby) : po jednej osobie przy stanowiskach zwrotów i po dwie w każdej z 3 wypożyczalni, z zachowaniem bezpiecznego odstępu. Pozostali czytelnicy w tym czasie oczekują na zewnątrz.

* wypożyczanie zbiorów odbywa się bez wolnego dostępu do półek. Książki podaje bibliotekarz. Zwrot wydawnictw prowadzony jest przy oznaczonych stanowiskach w holu biblioteki; zwrócone książki trafiają na kwarantannę (7 dni)

* brak dostępu do toalet znajdujących się w siedzibie książnicy

Dwie pozostałe filie niepołomickiej biblioteki – w Podłężu oraz Woli Batorskiej - pozostaną nadal zamknięte. W przypadku Podłęża wynika to z tego, że książnica znajduje się tam w nieczynnym obecnie budynku Ośrodka Zdrowia (gdy przychodnia zacznie przyjmować pacjentów, otwarta zostanie też biblioteka).

Inne są powody dalszego braku możliwości korzystania z bibliotecznych zbiorów w Woli Batorskiej.

- Niestety ta biblioteka nie zostanie otwarta. Nie udało się wynegocjować z dyrektorem Centrum Kultury użyczenia małej salki, niezbędnej dla uruchomienia osobnego stanowiska do przyjmowania zwracanych książek i zarazem miejsca ich kilkudniowej kwarantanny – informują pracownicy Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.

Dodają: - Od wielu lat biblioteka w tym największym gminnym sołectwie boryka się z trudnymi warunkami lokalowymi, które zawsze znacząco ograniczają jej działanie. Obecnie, w warunkach epidemii, ta biblioteka nie spełnia wymaganych norm i nie może zostać otwarta dla czytelników. Na razie zachęcamy mieszkańców Woli Batorskiej do korzystania z wypożyczalni w Zabierzowie Bocheńskim, gdzie nie było problemu z udostępnieniem bibliotece niezbędnego w obecnych warunkach pomieszczenia .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski