Niepołomice. Przyjechała barwna ciężarówka, a w niej 1000...

Niepołomice. Przyjechała barwna ciężarówka, a w niej 1000 książek [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Jolanta Białek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Niepołomice. Przyjechała barwna ciężarówka, a w niej 1000 książek [ZDJĘCIA]
1/22
przejdź do galerii

©zdjęcia: UMiG Niepołomice, SP w Niepołomicach

Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach jest w gronie laureatów krajowego konkursu Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Nagroda - ciężarówka wypełniona książkami przyjechała do miasta w tym tygodniu
Kolorowy pojazd, w którym było 1000 książek (o wartości 25 tys. zł) zaparkował przy szkole w samo południe. Nowych „lokatorów” biblioteki przyjęto entuzjastycznie. Uczniowie wraz z aktorami z Empiku wypakowali wygrane książki i umieścili na bibliotecznych półkach.
Zobacz galerię

- Szkoła zgłosiła się do konkursu „Tysiąc powodów by czytać” dosłownie w ostatnim momencie. Każda uczestnicząca w nim szkoła musiała wykonać plakat promujący czytelnictwo, u nas podjęli się tego uczniowie z klasy 7d.

Zmagania obfitowały w emocje, bo nasza szkoła to pojawiała się w czołówce, to z niej znikała. W końcu okazało się, że jesteśmy wśród wygranych - relacjonują nauczyciele z niepołomickiej SP.

W konkursie wzięło udział 400 SP z całej Polski. Nagrody - po 1000 książek - otrzymało 10 szkół, których plakaty zdobyły najwięcej głosów internautów.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znakiKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo