Niepołomicki kwartet na podium

Jerzy Filipiuk
Archiwum Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin
Cztery medale zdobyła ekipa Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin podczas otwartych mistrzostw Polski południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate w full contact, które odbyły się w Mielcu.

Na najwyższym stopniu podium stanęły 13-letnia Justyna Krosta w kat. 45 kg i 11-letnia Aleksandra Pieprzyca w kat. 40 kg. Drugie lokaty zajęli 10-letni Kacper Krawczyk w kat. 40 kg (w finale przegrał dopiero po dogrywce z rywalem z Berlina) i 13-letnia Martyna Kubik w kat. 45 kg.

Tuż za podium uplasowała się 14-letnia Sandra Maśnica, która była czwarta w kat. 50 kg. Na pochwałę zasłużył także Kacper Walczak. Poza nimi niepołomicki klub w zawodach reprezentowali: Julia Cenda, Bartłomiej Gładysz, Weronika Kurzeja i Oliwia Szewczyk.

W imprezie uczestniczyło 227 zawodniczek i zawodników 29 klubów z Polski, Rosji i Niemiec, rywalizując w kumite (walki). Trener niepołomickiej ekipy Wiesław Krosta był jednym z sędziów zawodów, które – dodajmy – stały na wysokim poziomie.