Nieprzygotowane przenosiny?

kis
Udostępnij:
Rada Rodziców Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie zaprosiła wczoraj dziennikarzy na konferencję prasową. Spotkanie poprzedziła wizyta w kilku klasach, gdzie warunki pracy i nauki są tragiczne. Ciasnota, grzyb i gołe tynki - oto zastany obraz.

TARNÓW. "Muzyk" w krytycznej sytuacji lokalowej

   - Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie znalazł się w krytycznej sytuacji lokalowej. Kilkunastoletnie zaniedbania spowodowały , że dziś budynek opanowany przez grzyb i wilgoć, niespełniający nie tylko minimalnych standardów szkolnych, ale także sanitarnych, jest w stanie zagrażającym zdrowiu dzieci i pracowników. Zamknięcie przynajmniej części budynku jest nieuniknione. Przeniesienie szkoły do innego obiektu to pilna konieczność. Nie chodzi jednak o przypadkowy bud_y_nek . Szkoła Muzyczna ze względu na specyfikę programu nauczania (dodatkowe lekcje teoretyczne z muzyki, jak i lekcje gry na instrumencie) potrzebuje obok zwykłych sal lekcyjnych kilkudziesięciu małych pomieszczeń na indywidualne zajęcia - _odczytał wczoraj oświadczenie Henryk Chrobak, przewodniczący Rady Rodziców.
   Rodzice zarzucają władzom samorządowym, iż znając dramatyczną sytuację ZSM od lat, do tej pory nie zrobiły nic, by polepszyć warunki. - _Powoli tracimy nadzieję , że uda się to ekipie prezydenta Mieczysława Bienia
- czytamy w oświadczeniu. Sam prezydent obiecał nam tuż przed feriami, że 1 września spotykamy się w nowym budynku, w którym szkoła będzie miała wreszcie normalne warunki. Tymczasem kilkanaście dni później publicznie poinformował o innym pomyśle. (...) Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Stanisław Świerczek posunął się dalej. Zabiegając o normalne warunki nauczania, z jego ust usłyszeliśmy, że demokracja także ma swoje granice i ostateczne decyzje może on podjąć samodzielnie bez konsultowania się z kimkolwiek.
   Rodzice wyrażają stanowczy protest przeciw propozycji przeniesienia szkoły do budynków przy ul. Staszica zajmowanych obecnie przez VII LO. Koncepcja ta jest merytorycznie nieprzygotowana i zdaniem rodziców dyskwalifikuje autora jako urzędnika odpowiedzialnego za oświatę i szkolnictwo.
   Rodzice rozgoryczeni tym, iż władza nie podejmuje dialogu, oczekują pomocy radnych i tarnowskich przedstawicieli w Sejmiku Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim. Dyrektor Maria Prokopowicz podkreśla, iż ZSM, mimo tak trudnych warunków pracy, osiąga doskonałe wyniki w nauczaniu. Tutaj - jak zauważył jeden z rodziców - nie ma problemu niżu demograficznego, tutaj jest więcej kandydatów do nauki niż wolnych miejsc. Warto dodać, że o przyjęciu do szkoły decyduje pomyślnie zdany egzamin. Szkoła jest chlubą regionu, głośno o niej w całej Polsce, podczas przeglądów , konkursów, gdzie tarnowscy uczniowie zdobywają główne nagrody.
   (kis)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie