Niesamowity rekord Vardy'ego

Jerzy Filipiuk
W hicie 14. kolejki ligi angielskiej dotychczasowy lider tabeli Leicester City zremisował na własnym boisku z wiceliderem Manchesterem United 1:1.

Bohaterem meczu okazał się Jamie Vardy, który uzyskując w 24 minucie prowadzenie dla gospodarzy, pobił rekord Premier League – zdobył gola w jedenastym spotkaniu z rzędu! Poprzedni rekord należał od 2003 roku do Holendra Ruuda van Nistelrooya, który ustanowił go, gdy był zawodnikiem Manchesteru United.

Vardy otrzymał podanie od Christiana Fuchsa i strzelił w „długi” róg bramki. David De Gea był bezradny. Wcześniej zachowywał czyste konto, po strzałach z gry, przez aż 753 minuty.

W 31 minucie mogło być już 2:0, ale tym razem de Gea nogami obronił uderzenie Riyada Mahreza. Tymczasem tuż przed przerwa głową po rzucie rożnym do remisu doprowadził Bastian Schweinsteiger.

Wkrótce po zmianie stron Niemiec mógł zapewnić „Czerwonym Diabłom” prowadzenie, ale tym razem główkował nieskutecznie. Goście mieli przewagę, gospodarze grali z kontry. Okazję dla tych ostatnich mieli Jose Leonardo Ulloi, ale De Gea interweniował znakomicie.