Niesamowity występ Pawła Olkowskiego

(JOT)
Niemcy. Paweł Olkowski strzelił dwa gole i przyczynił się do wygranej FC Koeln na wyjeździe z Hoffenheim 4:3. To jego pierwsze trafienia na niemieckich boiskach.

Olkowski jest 65. Polakiem, który zdobył bramkę w Bundeslidze. Gracz Koeln dołożył jeszcze asystę i wywalczył wolnego, z którego goście zdobyli gola. Grał 90 minut, podobnie jak Eugen Polanski w Hoffenheim. W Koeln 68 minut rozegrał Adam Matuszczyk.

Borussia Dortmund (pełne spotkanie Łukasza Piszczka) przełamała passę 5 porażek, ale pomógł jej samobójczym strzałem Christoph Kramer. Ostatnie 3 minuty zaliczył w Hannover Artur Sobiech, a końcowe 2 Ludovic Obraniak w Werderze.
Robert Lewandowski w meczu Bayernu miał jedną okazję strzelecką, ale odskoczyła mu piłka, w 68 minucie Polaka zmienił Arjen Robben. Hat trick zanotował Thomas Mueller, mistrz wygrał we Franfurcie 4:0 i jest jedyną niepokonaną drużyną.

Wyniki
Hertha - Hannover 0:2 (0:1), Briand 44, Kiyotake 76; Eintracht F. - Bayern 0:4 (0:1), Mueller 22, 64 i 67, Shagiri 86; Bayer - Mainz 0:0; Augsburg - Paderborn 3:0 (1:0), Werner 7 i 47, Callsen-Bracker 68; Freiburg - Schalke 04 2:0 (1:0), Guenter 22 i 68; Hoffenheim - FC Koeln 3:4 (3:3), Szalai 2, Firmino 39 i 45 - Olkowski 5 83, Lehmann 12, Ujah 35; Werder Brema - Stuttgart 2:0 (1:0), Proedl 30, Bartels 57; Wolfsburg - Hamburger SV 1:0 (1:0), Olic 28, Hunt 63. Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach 1:0 (0:0), Kramer 58 s.