Niespodzianek nie zabrakło

ZAB
Broniąca trofeum Soła pokonała pierwszą przeszkodę. Fot. Jerzy Zaborski
W pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Polski w oświęcimskim podokręgu niespodzianek nie zabrakło.

PIŁKA NOŻNA. I runda rozgrywek o Puchar Polski w Oświęcimskiem

Jedną z nich jest porażka Zgody Malec we Włosienicy (2-3). - Sił wystarczyło nam na 45 minut - przyznaje Józef Gembala, trener Włosienicy. - Tuż przed przerwą Malec zdobył pierwszą bramkę, a zaraz po niej drugą, lecz jego napór nie przyniósł efektów.

Pewnie wygrało Zaborze, które na własnym boisku w roli gościa zmierzyło się z Polanką, wygrywając 5-0. - Wszyscy pograli, także rezerwowy bramkarz, który wystąpił w polu, zaliczając nawet bramkę. Zresztą wszystkie gole były przedniej urody - przyznaje Henryk Snadny, trener zaborzan. - Bardzo dobrze zaprezentował się pozyskany z Unii Patryk Flieger.

Huśtawkę nastrojów zaserwowały kibicom oba zespoły w Gorzowie, gdzie gospodarze przegrywali 0-1, 1-2, by ostatecznie wygrać z Jawiszowicami 3-2.

Z kolei borykająca się z kłopotami kadrowymi Iskra Brzezinka wygrała w Głębowicach. - Pojedynek w kolejnej rundzie na własnym boisku z Niwą Nowa Wieś będzie doskonałym przetarciem przed ligą - powiedział Grzegorz Pławny, trener Iskry.

WYNIKI:

Bulowice - Soła Oświęcim 1-2, Hejnał Kęty - Skidziń 2-4, Korona Harmęże - Orzeł Witkowice 4-1, Skawa Podolsze - Bobrek 2-1, Pogórze Gierałtowice - Rajsko 1-1, karne 1-3, Strumień Polanka Wielka - Zaborzanka Zaborze 0-5, Górnik Brzeszcze - Soła Łęki 2-3; LKS Piotrowice - Zatorzanka Zator 0-1, Sygnał Włosienica - Zgoda Malec 3-2, Gorzów - LKS Jawiszowice 3-2, Głębowice - Iskra Brzezinka 1-3.