Pawel Panus
Pawel Panus
Przemysław Porębski z Wisły
Przemysław Porębski z Wisły fot. Anna Kaczmarz
Piłka nożna. Juniorzy Progresu umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli, a Wisła opuściła zagrożoną spadkiem strefę.

Centralna Liga Juniorów

Wisła Kraków - UKS SMS Łódź 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Laskoś 34, 2:0 Porębski 40.

Wisła: Chorążka - Peterka, Ptak, Świątko (65 Żak), Laskoś - Rogóż (25 Skrzypniak), Purcha (85 Wyjadłowski), Jaworski, Kociołek, Porębski - Świętek (60 Banik).

Krakowianie zagrali bardzo poprawnie w pierwszej połowie, dzięki czemu pokonali wyżej notowanego rywala. Przez pierwsze 20 minut gra była bardzo wyrównana, potem do głosu doszli krakowianie. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z bliska do bramki sierował Laskoś, a kilka minut później po szybko rozegranym ataku Purcha dograł do Porębskiego, i ten uderzeniem w dalszy róg bramki przypieczętował wygraną Wisły. Krakowianie w drugiej połowie mieli kilka bardzo dobrych okazji, jednak wynik już się nie zmienił.

- W pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem, w drugiej nastawiliśmy się na kontry, ale przez niedokładne rozgrywanie traciliśmy szanse na kolejne bramki. Wygrana cieszy, bo chłopcy zobaczyli, że mogą skutecznie walczyć z czołową drużyną ligi. Szkoda jedynie, że kilku chłopaków dostało kartki i w __kolejnych meczach będą musieli pauzować - powiedział trener Wisły Mariusz Jop.

AS Progres Kraków - Resovia 4:2 (3:2)

Bramki: 0:1 Feret 1, 1:1 Zawadzki 2, 2:1 Radwanek 15, 3:1 Zawadzki 35, 3:2 Antonik 40, 4:2 Stanek 90.

Progres: Ciężkowski - Kantyka, Ozga (46 Romuzga), Sikora, Górecki - Pietrzyk, Zawadzki (77 Reczulski), Szcząber (55 Kurek) - Stanek, Radwanek, Słomka (66 Linca).

ŁKS Łódź - Cracovia 1:0 (1:0)

Cracovia: Smoleń - Zięba, Dukała, Jarzynka, Pieprzyca, Czarnecki (75 Malinowski) , Kanach, Lusiusz, Gawle, Strózik, Tymoszuk.

W innych meczach: Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 2:2, Korona Kielce - TOP 54 Biała Podlaska - odwołany, Znicz Pruszków - Legia Warszawa 2:4, Neptun Końskie - Motor Lublin 2:5, Polonia Warszawa - GKS Bełchatów 1:0.

Małopolska Liga Juniorów

Grupa I: Profi Zielonki - Puszcza Niepołomice 6:3, Sokół Słopnice - MKS Trzebinia-Siersza 4:1, Dunajec Nowy Sącz - Limanovia 3:1, Dunajec Zakliczyn - Hutnik 1:1, Bruk-Bet - SMS Kraków 3:1.

Grupa II: Unia Tarnów - Wolania Wola Rzędzińska 1:1, Zatorzanka - Soła Oświęcim 0:6. Pozostałe mecze zostały przełożone z uwagi na zły stan boisk.

Małopolska liga juniorów młodszych

Grupa mistrzowska: Garbarnia Kraków - Wisła Kraków 0:8, Wisła 2001 Kraków - Unia Tarnów 2:1, Akademia Piłkarska 21 Kraków - Sandecja Nowy Sącz 2:0, Cracovia - Tarnovia 2:0, Hutnik Nowa Huta - Progres Kraków - zakończył się po zamknięciu wydania.