Niespodziewany remis w Borku

STM
0-1 Zygmunt 9, 1-1 Misa 10, 2-1 Misa 24, 2-2 Zieliński 47. Sędziował Rafał Pąchalski (Kraków). Żółte kartki: Maślaniec - Małek, Czernecki, Gródek. Widzów 150.

Wisła Grobla - Sandecja II Nowy Sącz 2-2 (2-1)

Wisła: Kielan - Mikler, Krokosz, T. Śliwa - Ł. Śliwa, Grotek, Maślaniec, Krzyk, Szczygieł (85 Wielbłąd) - Kołodziej, Misa

Sandecja II: Brożek - Górowski, Czernecki, Ząbek, Jawczak - Zieliński, Małek, Lasyk, Owsianka - Zygmunt (62 Gródek), Borkowski.

W meczu rozgrywanym na boisku w Borku, walcząca o utrzymanie się w gronie piątoligowców Wisła sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę, remisując z liderem z Nowego Sącza.

Początek spotkania nie wskazywał jednak na taki obrót sprawy, gdyż do ataku ruszyli sądeczanie. Już w 4 min po wrzutce Czerneckiego, obok bramki główkował z 8 m Borkowski. Pięć minut później Zygmunt z narożnika pola karnego przelobował Kielana i goście objęli prowadzenie. Nie cieszyli się nim jednak długo. Już minutę później, bardzo ostatnio bramkostrzelny Misa zakończył bowiem swą indywidualną akcję celnym strzałem obok wybiegającego Brożka. W 24 min znów w głównej roli wystąpił Misa, który po zagraniu Maślańca za plecy sądeckich obrońców, wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rezerw Sandecji. Kolejne minuty przebiegały przy wyraźnej przewadze przyjezdnych. W 27 min Zygmunt nie trafił między słupki z 10 m. Pięć minut później w jego ślady poszedł strzelający z 12 m Lasyk, natomiast w 37 min Zygmunt mając przed sobą tylko bramkarza Wisły trafił w słupek.

Zaraz na początku drugiej połowy sądeczanie doprowadzili jednak do remisu. Na listę strzelców w 47 min wpisał się Zieliński, który po podaniu Małka przeprowadził udaną indywidualną akcję prawą stroną boiska. Dwie minuty później Wisła mogła odzyskać prowadzenie, ale po zagraniu Szczygła, strzał Maślańca został zablokowany przez obrońcę. W 54 min gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu. Po stracie piłki przez Krokosza, Borkowski mając przed sobą tylko Kielana trafił bowiem w słupek. W 69 min prowadzenie gospodarzy starał się przywrócić Misa, po jego bardzo mocnym strzale z rzutu wolnego z 35 m futbolówka w niewielkiej odległości minęła jednak bramkę. Dziesięć minut później jeszcze jedną dobrą okazję wypracowali sobie sądeczanie; po główce Owsianki, Kielan w akrobatyczny sposób przerzucił jednak piłkę nad poprzeczką.