Nieudana inauguracja rundy wiosennej w Proszowicach: Proszowianka - Orzeł 1:2 [ZDJĘCIA]

Aleksander Gąciarz
Piłkarze Orła cieszą się z wygranej w Proszowicach
Piłkarze Orła cieszą się z wygranej w Proszowicach Aleksander Gąciarz
W pierwszym meczu rundy wiosennej w krakowskiej klasie okręgowej Proszowianka uległa na własnym boisku ekipie Orła Iwanowice 1:2

Kibice gospodarzy, którzy licznie zjawili się na meczu, byli mocno zaskoczeni. Spodziewali się wygranej swojej drużyny, tymczasem to Orzeł był w I połowie lepszym zespołem.

Zwłaszcza po stałych fragmentach gry kilka razy było groźnie pod bramką Zawartki. Raz bramkarz miejscowych z trudem wybił dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę na poprzeczkę. Sporo zamętu siali w obronie miejscowych Kolumbijczyk Diaz i Brazylijczyk de Avila. Jedyny gol był jednak Made in Poland. Akcję prawą stroną przeprowadził Dawid Płatek, dośrodkował, a celnie głową strzelił 18-latek Dawid Nawrocki.

W przerwie trener Paweł Zegarek był zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Sebastian Gorczyca nie mógł dojść do siebie po zderzeniu z Pawłem Wasilewskim. Był to kolejny kłopot personalny trenera miejscowych, bo przed meczem okazało się, że nie mogą zagrać Paweł Skalski (uraz) i Michał Bździuła (brak certyfikatu z Niemiec). Na boisku pojawił się rekonwalescent Kamil Mach, dla którego był to 200. mecz w barwach Proszowianki. Zaczął się bardzo pechowo, bo na samym początku II połowy Kamil Wąsowicz został w polu karnym trafiony w rękę, a Stanisław Świerk pewnie podwyższył wynik.

Gospodarze od tego momentu przejęli inicjatywę, stworzyli kilka okazji strzeleckich, ale zdołali wykorzystać tylko jedną: efektownie przy dalszym słupku uderzył Sebastian Kowalski. Gola okupił jednak... kontuzją, co dało możliwość debiutu Krzysztofowi Skalskiemu. W doliczonym czasie gry bliski wyrównania był Rafał Woźniak, ale uderzoną przez niego z bliska piłkę zdołał wybić Grzegorz Kmita.

PROSZOWIANKA - ORZEŁ IWANOWICE 1:2 (0:1)

0:1 Nawrocki 43 (głową), 0:2 Świerk 48 (karny) , 1:2 Kowalski 78

Proszowianka: Zawartka - Wrona, Wasilewski ż, Gorczyca ż (46 Mach), Woźniak ż - Dębski, K. Bździuła, Wąsowicz (65 Kaczor), A. Przeniosło, M. Przeniosło - Kowalski ż (78 K. Skalski)

Orzeł: Kmita - Płatek, Świerk ż, Kaleta, Solecki - Łuciów (73 Mariusz Kruczek), Jazgar, Jakubek, Nawrocki (85 Góralczyk) - Toledo Diaz, de Avila