Nieudana inauguracja

(PAN)
Tenis stołowy. W miniony weekend rozpoczął się nowy sezon w pierwszej lidze kobiet i mężczyzn.

W południowej grupie mężczyzn w tym sezonie występują dwie drużyny z Małopolski - UKS Villa Verde Olesno i Podwawelski Kraków. Z rywalizacji wycofała się Opoka Trzebinia, choć w minionym sezonie zajęła piąte miejsce.

Zespół z Olesna inaugurował rozgrywki wyjazdowym meczem z Mazelem Zielona Góra. Gospodarze wygrali 6:4. Punkty dla Villa Verde zdobyli: Radek Mrkvicka 2, Sebastian Lubaś i Damian Wojdyła.

- Jesteśmy bardzo źli po tym meczu, bo mogliśmy go zremisować, a nawet wygrać- mówi grający trener zespołu z okręgu tarnowskiego Sebastian Lubaś. - Największe pretensje mam do siebie, bo w piątym secie miałem piłkę meczową i pokpiłem sprawę. W deblu z Damianem Wojdyłą prowadziliśmy w meczu 2:1 i w decydującym secie 8:3. Mam nadzieję, że w __kolejnej serii spotkań wygramy - dodaje.

Pierwszym liderem został Strzelec/Pegaz Frysztak, który w Krakowie rozgromił Podwawelskiego 9:1. Villa Verde zajmuje siódme miejsce.

W południowej grupie kobiet zadebiutowała ekipa Gorców Nowy Targ. Drużyna po spadku z ekstraklasy przez dwa lata nie grała w lidze, w minionym sezonie zgłosiła się do rozgrywek regionalnych i wygrała baraże o awans. Inauguracja nie wypadła okazale, ekipa z Podhala uległa AZS PWSZ Nysa 3:7. Po półtorej punktu dla Gorców zdobyły Izabela Godlewska i Paulina Pęksa. Pierwszym liderem został klub z Nysy.