Niezapomniana Anterselva

(krzyk)Zaktualizowano
Tomasz Sikora robi wszystko, by Anterselva na zawsze pozostała w naszej pamięci. Wczoraj w tej włoskiej miejscowości, w której w 1995 roku zdobył tytuł mistrza świata w biathlonie, znów znakomicie zaprezentował się w biegu na 20 km. Tym razem zajął czwarte miejsce w zawodach o Puchar Świata.

Sikora czwarty w PŚ na 20 km

Polak pokonał między innymi lidera PŚ, Norwega Ole Einara Bjoerndalena, zwycięzcę niedzielnych zawodów w Ruhpolding (Sikora był wówczas 10.). Wiatr utrudniał strzelanie, więc nikt nie ukończył tego biegu z czystym kontem. Bjoerndalen spudłował aż trzy razy i zajął 7. lokatę. Nasz zawodnik miał jedną minutę karną mniej. Osiągnięcie Sikory (zdobył 40 pkt i awansował z 14. na 12. pozycję w PŚ), a także 5. lokata Norwega Larsa Bergera zostały uznane przez komentatora stacji Eurosport za "budzące szacunek".
   32-letni Sven Fischer rozpoczął bieg jako jeden z pierwszych i potem za metą długo się denerwował. Jak się okazało - niepotrzebnie, bo nawet bardzo szybki Francuz Raphael Poiree był tym razem wolniejszy, choć zaledwie o 7,5 s. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Fischera, mistrza świata w biegu masowym z ubiegłego roku i zdobywcy PŚ sprzed 5 lat.
   Bieg na 20 km: 1. Sven Fischer (Niemcy) 56.32,7 (1 minuta karna), 2. Raphael Poiree (Francja) strata 7,5 (1), 3. Ricco Gross (Niemcy) 30,2 (1), 4. Tomasz Sikora 44,2 (2), 5. Lars Berger (Norwegia) 1.33,9 (4)... 35. Wiesław Ziemianin 4.01,0 (3); 40. Michał Piecha 5.00,2 (2); 53. Grzegorz Bodziana 6.12,8 (2).
   Klasyfikacja PŚ: 1. Bjoerndalen 446 pkt, 2. Poiree 413, 3. Halvard Hanevold (Norwegia) 385... 12. Sikora 239, 55. Ziemianin 17, 69. Piecha 1.