Nocleg to za mało

Artur Gac
Ekstraliga rugby. Krakowianie, po słabej grze w pierwszej połowie, przegrali wyjazdowy mecz z Posnanią i nie powiększyli dorobku punktowego.

Posnania – Juvenia Kraków 33:19 (26:7)
Punkty: Gdula 18, Zdun 5, Szczepaniak 5, Gruszczyński 5 – Gołębiowski 5, Dorywalski 5, Zemła 5, Sierant 4.

Zespół z Błoń zaprzepaścił szansę na szóste w sezonie zwycięstwo w niespełna dwa kwadranse, całkowicie oddając inicjatywę bojowo nastawionym gospodarzom.

Drużyna „Muszkieterów” wykorzystała sprzyjające warunki pogodowe i grając z wiatrem nie opuszczała połowy boiska krakowian, wychodząc na prowadzenie 26:0. Katem Juvenii był do bólu skuteczny Daniel Gdula, który w całym meczu zdobył 18 „oczek” i awansował do czołówki rankingu najlepiej punktujących zawodników ekstraligi.

Tuż przed przerwą drużyna z Błoń odgryzła się rywalom siedmiopunktową akcją, czyli przyłożeniem i skutecznym kopem piłki między słupy, ale strata nadal była ogromna. Wtedy mało kto spodziewał się, że po zmianie stron zawodnicy Marka Odolińskiego dostaną wiatru w żagle i ruszą do odrabiania strat. Najbliżej odwrócenia losów rywalizacji „Smoki” były przy stanie 26:19 dla poznaniaków, ale gospodarze odparli atak.

Nie sposób racjonalnie odpowiedzieć, dlaczego tak źle weszliśmy w ten mecz. Zwłaszcza, że mieliśmy wszystko, łącznie z komfortem noclegu. Dobrze, że w końcu nawiązaliśmy walkę i wyszliśmy z meczu z twarzą – wtórowali sobie krakowianie.