Northstar Miechów lepszy od Pogoni

PAN
PIŁKA NOŻNA. Zespół Northstaru Miechów został triumfatorem rozgrywek o Puchar Starosty Miechowskiego.

Faworytem zawodów była Pogoń Miechów, ale w finałowym turnieju przegrała 0:1 z niżej notowanym Northstarem, który został nieoczekiwanym zwycięzcą całego turnieju.

Do rozgrywek zgłosiło się dziewięć zespołów z powiatu miechowskiego, niektóre drużyny zrezygnowały ze startu. W finale, rozegranym na stadionie Pogoni, zabrakło beniaminka krakowskiej klasy A Spartaka Wielkanoc-Gołcza, który zrezygnował z udziału. W efekcie o pierwsze miejsce zagrały tylko trzy drużyny, bo mający zastąpić Spartaka zespół Strażaka Przybysławice także nie pojawił się na zawodach.

Najlepszym strzelcem został Stanisław Dudziński z Pogoni Miechów, najlepszym zawodnikiem Tomasz Pełka z Kapitolu Racławice, natomiast najlepszym bramkarzem - Łukasz Gortal ze zwycięskiej drużyny.

Był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed sezonem ligowym, w którym większa grupa zespołów z powiatu miechowskiego zagra w podokręgu Olkusz, mniejsza zaś pozostanie w strukturach podokręgu Kraków.

WYNIKI

Eliminacje, grupa III: Spartak Charsznica - Northstar Miechów 1:1, Spartak Charsznica - Nidzica Słaboszów 1:1, Nidzica Słaboszów - Northstar Miechów 0:3.

1. Northstar 2 4 4-1

2. Spartak 2 2 2-2

3. Nidzica 2 1 1-4

Finał: Pogoń Miechów - Kapitol Racławice 5:4, Northstar Miechów - Pogoń Miechów 1:0, Kapitol - Northstar 1:3.

1. Northstar 2 6 4-1

2. Pogoń 2 3 5-5

3. Kapitol 2 0 5-8