Nowa Huta: projekt nowego planu rozbudowy centrum

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Udostępnij:
Gotowy jest już projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty II – część A, B, C”. Z efektami prac zespołu Wydziału Planowania Przestrzennego UMK można się zapoznać do 5 marca.

Przygotowywany plan umożliwi rozbudowę placówek oświaty, zlokalizowanych na obszarze historycznego centrum Nowej Huty. Realizacja tych inwestycji wpłynie na poprawę warunków nauki oraz poszerzenie oferty edukacyjnej i przyczyni się do rozwoju dzielnicy, a także ustali nowe zasady zagospodarowania przestrzennego, uwzględniając konieczność ochrony walorów architektonicznych i urbanistycznych, a także zieleni.

Projekt planu (w zakresie objętym wyłożeniem) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją udostępniony jest do wglądu w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Józefa Sarego 4, w godzinach pracy wydziału. Ponadto projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony zostanie także na stroni internetowej bip.krakow.pl.
Szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udziela w okresie wyłożenia przedstawiciel zespołu projektowego, który dyżuruje w:

  • poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki: 8.00 – 10.00
  • środy: 13.30 – 15.30.

Dyskusja publiczna odbędzie się 12 lutego w Urzędzie Miasta Krakowa, na pl. Wszystkich Świętych 3-4. Początek spotkania w sali Lea o godz. 15.30.

Uwagi do projektu planu należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 marca - własnoręcznie podpisane z podaniem imienia, nazwiska i adresu lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy.
Uwagi można wnosić:

  • na piśmie w Urzędzie Miasta Krakowa w Punktach Obsługi Mieszkańców (stanowiska informacyjno-podawcze),
  • drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Józefa Sarego 4, 31-047 Kraków,
  • drogą elektroniczną: za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP lub w postaci elektronicznej, opatrzone bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży błąd?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hutnik
Nie ufam temu gościowi, Mittal płaci podatki, a mieszkańcy Nowej Huty nic z tego nie mają. Hutnicy stracili pracę na Kombinacie (ok 100tys ludzi) , a on miał to w d...
Nowa Huta wygląda dalej jak za Gierka, z takim wyjątkiem, że nie ma kin, księgarni, czy wielu innych sklepów (np pusty Świat Dziecka). Majchrowski to nie jest wg mnie dobry gospodarz, dba o rejon swojej szkoły, ale nie Nowej Huty. Facet nie ma wizji rozwoju , nie zrobi nowej linii tramwajowej z os.Piastów na Wieczystą (potężny skrót), nie zrobi z Batowic przystanku kolejowego dla mieszkańców Nowej Huty jadących do centrum miasta, nie zrobi parkingów na obrzeżach miasta, o zakorkowanej i łatanej Kocmyrzowskiej nie pomyśli, a o ternach rekreacyjnych, np nad Zalewem, czy w Przylasku to już szkoda pisać. Wiadomo, że na wszystko nie ma kasy, ale on nic nie zrobił i nie zrobi, a to 5 kadencji - kawał naszego życia. Po nim tylko smog zostanie - szkoda :(.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie