Nowa liga, nowy zespół

Jacek Żukowski

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Skrzydłowa Alicja Fierka została w olkuskim klubie na kolejny rok

Skrzydłowa Alicja Fierka została w olkuskim klubie na kolejny rok ©Fot. Artur Bogacki

Piłka ręczna. SPR Olkusz zaczyna przygotowania do sezonu po spadku z superligi kobiet
Skrzydłowa Alicja Fierka została w olkuskim klubie na kolejny rok

Skrzydłowa Alicja Fierka została w olkuskim klubie na kolejny rok ©Fot. Artur Bogacki

Niebawem, bo w poniedziałek, przygotowania do nowego sezonu rozpoczną zawodniczki SPR-u Olkusz.

Przypomnijmy, że istniała groźba, iż olkuszanki w nowych rozgrywkach będą występować w II lidze. Po spadku z superligi trudno było o deklaracje budżetowe zapewniające stabilny byt zespołu. W końcu działacze klubowi dzięki przychylności władz Olkusza postanowili zgłosić zespół na zaplecze superligi. Nowym szkoleniowcem w miejsce Anny Niewiadomskiej został Marcin Księżyk, który poprzednio opiekował się zespołem Ruchu Chorzów.

Drużyna jest mocno zmieniona w porównaniu z zeszłym sezonem.
Nie ma już bowiem jej kapitana Pauliny Marszałek (odeszła do Piotrcovii), bramkarki Moniki Wąż (Zagłębie Lubin) i kołowej Agaty Basiak. Odeszła też Natalia Wicik, która chce w ogóle zrezygnować z gry w piłkę ręczną, a także Katarzyna Sadowska oraz Martyna Hoffman (do KPR Jelenia Góra).

Po kontuzji barku wraca do gry Monika Pastwa, z Siemianowic pozyskano rozgrywającą Małgorzatę Chruścińską oraz skrzydłową Dagmarę Frączek.

W zespole jest więc 15 zawodniczek, bramkarki: Iwona Staś i Dagmara Knapik; skrzydłowe: Katarzyna Nowak, Alicja Fierka, Dagmara Frączek, Katarzyna Postołek, Agata Latała, Katarzyna Kantor i Monika Pastwa; rozgrywające: Małgorzata Chruścińska, Paula Przytuła, Agata Wcześniak, Paulina Leńczuk i Klaudia Wójcicka: kołowa Marija Serafimovska.

W poniedziałek zespół zacznie treningi na własnych obiektach – mówi kierownik sekcji Katarzyna Polak. – Najpierw będą testy wydolnościowe, a 5 sierpnia zaczynamy obóz stacjonarny u siebie. 15 sierpnia planowany jest jednodniowy turniej z udziałem czterech zespołów. Pierwotnie miała wystąpić w nim Piotrcovia, ale raczej nie będzie tego zespołu. Zapewne spotkamy się między innymi z Ruchem Chorzów.

Sezon rozpocznie się 26 września, olkuszanki zagrają z lubliniankami z AZS-u. I liga liczyć będzie – po wycofaniu się Dwójki Nowy Sącz i Polonii Kępno – dziesięć zespołów.

W rozgrywkach występować będą: SPR Olkusz, AZS Lublin, Korona Handball Kielce, MTS Żory, MTS Kwidzyn, Aussie Sambor Tczew, Słupia Słupsk, KPR Kobierzyce, AZS AWF Warszawa i SMS ZPRP Płock.


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo