Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa remiza strażacka OSP Przewóz prawie gotowa

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Budowa remizy dla OSP Przewóz to nie pierwsze tego typu zadania Zarządu Inwestycji Miejskich. W 2019 roku do użytku oddano budynek dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnikach.
Budowa remizy dla OSP Przewóz to nie pierwsze tego typu zadania Zarządu Inwestycji Miejskich. W 2019 roku do użytku oddano budynek dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnikach. ZIM
Już niedługo zakończy się budowa remizy dla OSP Przewóz. Inwestycja jest mocno zaawansowana. Ukończono prace w zakresie poszycia dachowego, zamontowano stolarkę okienną i drzwiową. Garaż ma już posadzkę o nośności dostosowanej do samochodów pożarniczych.

Ponadto prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe w części administracyjno-socjalnej oraz w wieży budynku, gdzie będzie kotłownia gazowa. Trwa też zagospodarowanie terenu wokół budynku – wykonano korytowanie, rozprowadzono niezbędne instalacje zewnętrzne, w tym zasilanie oświetlenia terenowego i pompowni deszczowej. Obecnie na ukończeniu jest stabilizacja gruntu i rozpoczęto wykonywanie podbudowy pod miejsca parkingowe, plac manewrowy i chodniki, wkrótce nastąpi etap robot brukarskich.

Przewidywane zakończenie realizacji inwestycji - wiosna 2023 roku. Budowę zlecił i nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma ATB Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk, która zrealizuje zadanie za 2 981 507,66 zł.

Inwestycja ma na celu zapewnienie zaplecza dla jednostki OSP Przewóz, reaktywowanej po powodzi w 2010 roku. Dodatkowo budynek może służyć jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wykorzystywanego w działaniach ratowniczych na terenie miasta. Oprócz zapewnienia miejsca dla prowadzenia statutowej działalności jednostki, obiekt może również pełnić funkcję miejsca integracji lokalnej społeczności.

Patogeny coraz bardziej odporne

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nowa remiza strażacka OSP Przewóz prawie gotowa - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski